Свято Івана Купала одне з найстаріших, які залишилися в сучасній Україні. Традиційно його відзначають в перший тиждень липня, тобто в ніч з 6 на 7 число. Але деякі дотримуються думки, що краще святкувати як наші предки – 21 червня.

Історія свята Івана Купала

За церковними канонами це свято приурочене до дня народження Іоанна Предтечі, який хрестив Ісуса в річці. Дата з'явилася завдяки євангельським свідченням того, що Іван народився на 6 місяців пізніше Ісуса.

Раніше Івана Купала збігалося з літнім сонцестоянням – найдовшим днем у році. Але після переходу на григоріанський календар ця залежність пропала.

Інші кажуть, що свято приурочене язичницькому божеству Купалі. Як ми бачимо, версій походження свята дуже багато. Напевно, саме тому свято і залишився одним з найстаріших у нашій країні.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Показати ще

Традиції свята Івана Купала

Так як, це свято дуже старе і давнє, міфічних історій, оповідань, обрядів і традицій пов'язаних з ним дуже багато. І ось найцікавіші:

  1. Якщо вмитися, або викупатися в річці на сході сонця, то це зміцнить ваш імунітет і позбавить від усіх хвороб
  2. Якщо вас дістали павуки, таргани, або інші комахи, то варто просто окропити ранковою росою ліжка, кути і підлоги будинку.
  3. Так звані богатки – квіти, на яких було прийнято ворожити. Коли дівчина знаходила цю квітку, вона клала її під подушку і чекала, поки розпуститься бутон. Якщо він це робив, то вона повинна була незабаром вийти заміж, якщо ні – то в цьому році заміжжя не буде.
  4. Знахарі були переконані, що в цей день всі трави мали чудодійні властивості, саме тому було прийнято ходити в ліс в пошуках цих самих рослин.
  5. Плетіння вінків було однією з головних традицій у цей день. За традицією у вінку мало бути 12 видів рослин. Його треба було пускати по річці, і якщо він не потоне – то наречений зовсім близько, якщо потоне – то дівчина не вийде цього року заміж.
  6. І, звичайно ж, багаття. Як тільки заходило сонце, було прийнято розпалювати величезні багаття і стрибати через них, тримаючись за руки. Якщо пара змогла перестрибнути багаття і не відпустити руки і судилося бути разом.