У вівторок, 22 травня, ввечері у львівському аеропорту зустріли альпініста Романа Городечного, який підкорив Еверест.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

"Зустріли. Чемпіон вже на львівській землі", – написав Андрій Москаленко.

Нагадаємо, Роман Городечний став першим львів’янином, який підкорив найвищу точку планети – гору Еверест (8848 м), де підняв прапор Львова.

Він у складі української експедиції піднявся на вершину. Експедиція української команди в Непал у складі Романа Городечного, Дмитра Семеренка, Тараса Позднія та Ірини Галай розпочалась 9 квітня. Рівно через місяць, 9 травня, альпіністи розпочали вирішальний штурм на Еверест, підкоривши його зранку 14 травня.

15 травня при спуску з гори на висоті 6400 м Романові Городечному і Тарасові Позднію стало погано – у хлопців з'явились симптоми так званої гірської хвороби: погіршення зору та функцій опорно-рухового апарату. Зранку 16 травня їх забрали гелікоптером з табору на схилі гори, після чого альпіністів оглянули лікарі. Пізніше Городечний у Facebook розповів про деталі сходження на Еверест та спуску, а також причини погіршення стану здоров’я.

Популярні новини зараз
Встановлення інвалідності буде проходити по новому: які документи готувати для МСЕК Будете робити це перед працівниками ТЦК – сядете на 8 років: українців суворо попередили Постійна процедура більше не буде катуванням: українцям пояснили прості рішення щодо лічильників Безкоштовний проїзд для всіх: українцям скасують плату за комунальний транспорт
Показати ще

Варто відзначити, що скелястий схил біля самої вершини гори Еверест, який називається "ступінь Хілларі", обвалився.

Як пише ВВС, тепер сходження на "вершину світу" стало ще небезпечніше. Фахівці припускають, що ступінь могла зруйнуватися через землетрус в Непалі, яке відбулося ще в 2015 році.

В 2016 році Американський гімалайський фонд опублікував фотографії схилу, на яких чітко видно, що пагорб змінив форму. Проте точних змін розгледіти не вдалося через сніг.

Свою назву "ступінь" отримала в честь сера Едмунда Хілларі. У 1953 році він першим його підкорив.

"Ступінь Хілларі" представляє собою 12-метровий скелястий схил на південно-східному хребті гори. Він був останнім випробуванням для альпіністів, які підкорювали Еверест.

Варто зазначити, що раніше викладач Харківського Національного університету Валентин Сипавін 16 травня зміг дістатися найвищої точки планети – вершини Евересту.

Про це повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій. О 05:30 за місцевим часом викладач курсів спеціальної та рятувальної підготовки вперше зійшов на вершину найвищої гори. До його альпіністської команди входили Кирил Люляєв, Станіслав Шагдамов та Віктор Бобко. На Еверест група підіймалась з північного, тибетського боку гори за стандартним маршрутом.

Валентин став 19-м українським альпіністом, якому підкорилась найвища точка Землі, а також другим серед кращих льодолазів світу. Він - досвідчений гірський гід. Валентин дістався вершин таких найвідоміших гірських вершин світу, як Ельбрус, Казбек, Монблан, Кіліманджаро та багато інших.

Саме Сипавін готував українську альпіністку Ірину Галай до підкорення Евересту . Вона в підсумку стала першою українкою, яка побувала на найвищий точці світу.

Українські альпіністи, які підкорили Еверест, повернулися додому

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що два десятка альпіністів загубилися у горах Китаю.