Українці матимуть змогу отримати компенсацію, якщо виявлять порушення під час здійснення покупки.

Про це повідомляє "Громадське".

З ініціативою "Кешбек" виступило Міністерство фінансів України, текст законопроекту був опублікований на сайті відомства.

Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення умов для дистанційної торгівлі та детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг" передбачає впровадження новітніх для України систем обліку фіскальних чеків.

Популярні новини зараз
Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

За задумом Мінфіну, у разі ухвалення даного закону, споживачі матимуть можливість самостійно перевіряти чи є виданий їм чек справжнім, а у разі виявлення порушників — отримати грошову компенсацію до 100% вартості купленого товару.

Автори законопроекту сподіваються, що таким чином вирішать одразу декілька проблем.

"Даний законопроект сприятиме детінізації обігу готівкових коштів, усуне прогалини в правовому регулюванні розрахунково-касових операцій при дистанційній торгівлі, зменшить корупційні ризики при адмініструванні податків та сприятиме захисту прав споживачів", — повідомляють у Мінфіні.

У відомстві закликають українців долучитися до обговорень стосовно проекту. Згодом його направлять на розгляд і парламент та до Кабінету міністрів.

Дивіться. як нас щодня дурять супермаркети

Як повідомляв портал "Знай.ua", експерти склали список інтернет-магазинів, які дурять довірливих українців. Організація перевірила українські інтернет-магазини, які продають споживчу електроніку на предмет дотримання законодавства в частині захисту прав споживачів. В рамках дослідження перевірили магазини 27.ua, AKS, Алло, Служба сервісу, Цитрус, City.com, Comfy, Deshevshe.net, Ельдорадо, F.ua, Фокстрот, ITbox, Мобіллак, MOYO, Repka, Розетка, Skidka.ua, Stylus, Телемарт, ТТТ.

Сполучені Штати Америки ввели штрафне мито на більш, ніж 1300 популярних товарів із Китаю. Митоскладає 25% і в загальному обсязі 50 мільйонів доларів.