В Україні, особливо у великих містах катастрофічно не вистачає місць для захоронення людей на кладовищах. Нові кладовища доводиться відкривати за межами населених пунктів і нові створюють за європейським зразком – без огорож та лавок.

Про це пише Politeka.

Це найбільше кладовище в Білогородці під Києвом – центральне. Тут понад 10 тисяч могил. Відстань між огорожами – ну ось лише кілька сантиметрів. І місць для поховань тут більше немає.

Півтори тисячі людей знайшли вічний спокій тут. У Білогородці чотири кладовища, і там теж немає місць. Нове побудували в 5 кілометрах від села. Оформили як комунальне підприємство. Доглянута територія, відеоспостереження. Немає ні огорож, ні лавок, і відстань між могилами – однакова.

Популярні новини зараз

Юля "Зайка" зізналася, чи вільне її серце після фіналу "Холостяка": "Прийшов у формі"

Регіна Тодоренко зізналася в сексі на "Орлі і Решці": "брудне дівчисько" і важливість розміру

"Холостяк" Заливако задумався над емоціями поруч з Ганною Богдан: "Щирості в ній немає"

Григорія Чапкіса провели в останню путь: море квітів та сліз, камери і скорботний Зеленський

Показати ще

"Думали і про американський тип – просто надгробки без всяких огорож. Ми вибрали середнє – між європейським типом і домішкою українського менталітету. Відмовилися від цього прийому їжі над покійним", – розповідає завідувач відділом продажів КП "Ритуал".

В останню путь тут проводжають на електромобілі, який подарували вдячні родичі померлих. Поруч з могилами – колумбарій.

Ось це ось називається колумбарною нішею. У ній виробляються ятати урн з прахом людей.

Похорони тут недешеві. Але клієнтів вистачає. В основному з Києва, де місця для поховання найдорожчі по країні. Ось і везуть сюди покійних. Білогородка всього в 20 кілометрах від столиці.

Скандальний закон про поховання

Біозахоронення, які були запропоновані в Україні новим законопроектом, дуже схожі на звичайну кремацію тіла покійного, але є деякі особливості... Цю інформацію повідомила Ольга Божко, начальник відділу комунального обслуговування Управління благоустрою територій та комунального розвитку Мінрегіону, пише "КП в Україні".

Божко розповідає, що людина може сама вибрати, якою рослиною вона хоче стати після смерті.

Дивіться: поховання в Україні за новими правилами

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", в Кабінеті міністрів запропонували парламентарям узаконити нові правила поховання покійних. У Кабміні наполягають на тому, щоб українці віддавали перевагу кремації, замість традиційного похорону.