В Україні, особливо у великих містах катастрофічно не вистачає місць для захоронення людей на кладовищах. Нові кладовища доводиться відкривати за межами населених пунктів і нові створюють за європейським зразком – без огорож та лавок.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це пише Politeka.
Це найбільше кладовище в Білогородці під Києвом – центральне. Тут понад 10 тисяч могил. Відстань між огорожами – ну ось лише кілька сантиметрів. І місць для поховань тут більше немає.
Півтори тисячі людей знайшли вічний спокій тут. У Білогородці чотири кладовища, і там теж немає місць. Нове побудували в 5 кілометрах від села. Оформили як комунальне підприємство. Доглянута територія, відеоспостереження. Немає ні огорож, ні лавок, і відстань між могилами – однакова.
"Думали і про американський тип – просто надгробки без всяких огорож. Ми вибрали середнє – між європейським типом і домішкою українського менталітету. Відмовилися від цього прийому їжі над покійним", – розповідає завідувач відділом продажів КП "Ритуал".
В останню путь тут проводжають на електромобілі, який подарували вдячні родичі померлих. Поруч з могилами – колумбарій.
Ось це ось називається колумбарною нішею. У ній виробляються ятати урн з прахом людей.
Похорони тут недешеві. Але клієнтів вистачає. В основному з Києва, де місця для поховання найдорожчі по країні. Ось і везуть сюди покійних. Білогородка всього в 20 кілометрах від столиці.
Скандальний закон про поховання
Біозахоронення, які були запропоновані в Україні новим законопроектом, дуже схожі на звичайну кремацію тіла покійного, але є деякі особливості... Цю інформацію повідомила Ольга Божко, начальник відділу комунального обслуговування Управління благоустрою територій та комунального розвитку Мінрегіону, пише "КП в Україні".
Божко розповідає, що людина може сама вибрати, якою рослиною вона хоче стати після смерті.
Дивіться: поховання в Україні за новими правилами
Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", в Кабінеті міністрів запропонували парламентарям узаконити нові правила поховання покійних. У Кабміні наполягають на тому, щоб українці віддавали перевагу кремації, замість традиційного похорону.