Глава українського зовнішньополітичного відомства Павло Клімкін взяв участь у дискусії на тему запровадження в Україні латиниці.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідомо, що сам Клімкін точної позиції не зайняв, тим не менш розповів, хто запропонував такий варіант.
Так, глава МЗС України Павло Клімкін не відмовився від ідеї запровадження в країні паралельно з кирилицею латиниці. З такою пропозицією виступив польський історик і журналіст Зємовіт Терек.
На своїй сторінці у соцмережі Клімкін зазначив, що питання було піднято з представниками країн Центральної Європи. Сторони також обговорювали роль України в центрально-європейському співтоваристві.
«Серед співрозмовників - журналісти, письменники, колишні політики. Дискусія була глибокою і потрібною», - додав Клімкін.
Тим не менш чіткої позиції саме в питанні введення латиниці в Україні він не озвучив. Глава українського МЗС лише підкреслив, що цікаво було б дискутувати на цю тему і запропонував своїм передплатникам у соцмережі висловитися з цього приводу.
У той же час Клімкін наголосив на необхідності працювати над тим, що нас об'єднує, а не роз'єднує».
Між тим, користувачі соцмережі відповіли, що українська мова та культура набагато ближче до Чехії, Польщі та Словаччині, тому перехід на латинський алфавіт з використанням перехідного періоду є доцільним.
«На такий перехід знадобиться 15 років, тому починати треба негайно. У наших дітей має бути справжнє Європейське Майбутнє», - з'явилося в коментарях.
«Ще й писемність свою втратити??? Нееет, в будь-якому випадку, це історично наше!!!» - також висловили думку користувачі Мережі.
Крім того, багато користувачів, яким ідея польського історика про введення латиниці не сподобалася, запропонували дискутувати на тему введення кирилиці в Польщі.
Як повідомляв портал "Знай.uа" Україна діє за прикладом Великобританії і США в справі висилки російських дипломатів. Радник українського МЗС Мар'яна Беца виступила з шокуючою заявою. Виявляється, всі 13 працівників дипломатичної служби РФ, підлягають висилці з країни, є штатними співробітниками російських спецслужб. Відповідна інформація про них зібрана та задокументована контррозвідкою України.