Договори на надання комунальних послуг в Україні полягає як з індивідуальними, так і колективними споживачами. Такі норми передбачені законом про житлово-комунальні послуги – його Верховна Рада України прийняла 9 листопада.

Про це пише "Сьогодні".

Індивідуальний договір укладається з власником приміщення або тим, хто ним користується з відома власника. А колективний договір укладається за рішенням об'єднання мешканців і є обов'язковим для виконання кожним із співвласників.

Законом встановлюється, що колективний договір може бути укладений без створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) – в такому випадку інтереси власників квартир буде представляти уповноважена особа – "колективний споживач".

Це, як зазначається в документі, "юридична особа, яка об'єднує споживачів в будові та в їх інтересах укладає договір про надання комунальної послуги".

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

При цьому для індивідуальних договорів також вводиться абонплата за послуги, крім поставок газу і електроенергії. В цю абонплату буде входити відшкодування витрат постачальника на розподіл послуги, збір грошей з абонентів, а також на обслуговування індивідуальних лічильників.

Для колективних договорів абонплата не нараховується. Передбачається, що в разі наявності "колективного споживача" витрати на обслуговування і розподіл значно зменшуються.

При поставках за індивідуальними договорами також вводиться плата за утримання і ремонт внутрішньобудинкових мереж.

Окремо в законі підкреслюється, що без укладення договору (індивідуального або колективного) послуга не буде вважатися комунальної, а тому дія цього закону на неї не пошириться.

Нагадаємо, в уряді вкотре приголомшили українців новиною про тарифи на ЖКП, заявивши про можливе їх підвищення.

Там прямо натякнули, що вже в наступному році населенню знову доведеться затягнути пояси тугіше. А чималу частину своїх доходів пустити на погашення рахунків за комуналку.

Дивіться сюжет про ЖКП

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", можна робити дорогі покупки і не втрачати субсидії.