Договори на надання комунальних послуг в Україні полягає як з індивідуальними, так і колективними споживачами. Такі норми передбачені законом про житлово-комунальні послуги – його Верховна Рада України прийняла 9 листопада.

Про це пише "Сьогодні".

Індивідуальний договір укладається з власником приміщення або тим, хто ним користується з відома власника. А колективний договір укладається за рішенням об'єднання мешканців і є обов'язковим для виконання кожним із співвласників.

Законом встановлюється, що колективний договір може бути укладений без створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) – в такому випадку інтереси власників квартир буде представляти уповноважена особа – "колективний споживач".

Це, як зазначається в документі, "юридична особа, яка об'єднує споживачів в будові та в їх інтересах укладає договір про надання комунальної послуги".

Популярні новини зараз

Роман Свічкоренко зустрічався з Тіною Кароль задовго до "холостячки" Злати Огнєвіч: "Так собі хлопчик"

Микита Джигурда на шоу Максима Галкіна згадав про своє коріння та заговорив солов'їною: "Не помре дух України"

Від 3 до 5 за примусову вакцинацію: Володимир Зеленський окреслив чітку позицію

Володимира Дантеса запідозрили в дивній любові, Дорофєєва ні до чого: "Просто кайф!"

Показати ще

При цьому для індивідуальних договорів також вводиться абонплата за послуги, крім поставок газу і електроенергії. В цю абонплату буде входити відшкодування витрат постачальника на розподіл послуги, збір грошей з абонентів, а також на обслуговування індивідуальних лічильників.

Для колективних договорів абонплата не нараховується. Передбачається, що в разі наявності "колективного споживача" витрати на обслуговування і розподіл значно зменшуються.

При поставках за індивідуальними договорами також вводиться плата за утримання і ремонт внутрішньобудинкових мереж.

Окремо в законі підкреслюється, що без укладення договору (індивідуального або колективного) послуга не буде вважатися комунальної, а тому дія цього закону на неї не пошириться.

Нагадаємо, в уряді вкотре приголомшили українців новиною про тарифи на ЖКП, заявивши про можливе їх підвищення.

Там прямо натякнули, що вже в наступному році населенню знову доведеться затягнути пояси тугіше. А чималу частину своїх доходів пустити на погашення рахунків за комуналку.

Дивіться сюжет про ЖКП

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", можна робити дорогі покупки і не втрачати субсидії.