На сьогоднішній день в Україні повністю відсутня система контролю за якістю морозива і відповідністю складу, який виробники вказують на упаковці.

Таку думку висловив виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов.

"У дитинстві купиш морозиво, воно через 5-7 хвилин починає текти, стаканчик протікає. Нещодавно купив собі морозиво 47-33 – це ДСТУ (Державний стандарт України. - Ред.), яке гарантує, що там немає крім молочних жирів ніяких інших. Стаканчик мені не подобається, викинув у смітник. Приходжу викинути сміття вранці, а морозиво не розтануло за добу. Думаю, нічого собі. Випадковість? Нічого подібного", - підкреслив Несміянов.

Крім того, експерт звернув увагу на продовження терміну зберігання ласощів.

Популярні новини зараз
Абоненти збунтувалися проти "Київстар": не хочуть доплачувати за гігабайти, якими не користуються Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати Переказ з картки на картку будуть жорстко контролювати: як можуть заблокувати картку Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень
Показати ще

"Раніше морозиво зберігалося 10-12 місяців. Сьогодні підходиш і є морозиво, яке зберігається два роки. Як вони примудрилися продовжити життя морозива? Хлопці вирішили, що навіщо прострочку викидати, якщо можна додати хімічні елементи і продавати два роки. У нашій країні, де йде системне відключення електроенергії, виробник чомусь вирішив, що два роки можна утримувати одну і ту ж температуру. Повний маразм", - додав громадський діяч.

При цьому не кращим чином справа йде і з ваговим морозивом, яке продають на вулицях.

"Ложечки мити ніде. Замість того, щоб до кожного сорту купити ложечку, вони завели одну і миють у брудній воді. Перевіряли біля метро "Університет", дивлюся у ту воду, а там плаває муха. Муху ми врятували, але споживачів - не думаю", - розповів Несміянов.

Також він порадив не орієнтуватися на ціну продукту як показник якості.

"Хлопці, які підробляють, зрозуміли цей лайфхак. Сьогодні найдорожче купиш і можеш відправитися на той світ. Підробляють усе, контролю же немає", - резюмував активіст.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що 1 червня масове отруєння поставило на вуха Сполучені Штати. 197 осіб отруїлися популярним і нічим не примітним продуктом - салатом-лутуком.