Україна погодилась на те, щоб російські війська і озброєння з Придністров'я виводились через її територію.

Цю інформацію повідомив у вівторок, під час круглого столу, Віктор Крижанівський, спеціальний представник України з придністровського врегулювання, пише Укрінформ.

"Одним із рішень Стамбульського саміту ОБСЄ 1999 року було виведення російських військ з Придністров'я. І тоді вже Україна дала згоду на використання своєї залізниці і повітряного простору для виведення російських військ. Так що це питання було відпрацьоване... Наша позиція є незмінною, територію ми надамо. Ми забезпечимо безперешкодне і безпечне вивезення російських військ і боєприпасів з території Придністров'я, як тільки Росія почне це робити, принаймні висловить готовність", - зазначив Крижанівський.

За словами спецального представника, Росія поки не готова це зробити. Крижанівський відмітив, що позавчора віце-прем'єр РФ Дмитро Рогозін написав на своїй сторінці у Facebook, що Москва цими справами займатися не буде, оскільки це може спричинити дестабілізацію конфлікту.

"Тобто немає у Росії готовності виводити свої війська. І вони будуть чіплятися за будь-що і шукати нові причини", - зазначив спецпредставник України.

Популярні новини зараз
"Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає
Показати ще

Крижанівський повідомив, що наразі готується бачення молдовської сторони статусу Придністровського регіону в рамках Республіки Молдова. Спецпредставник сподівається, що документ допишуть принаймні до кінця року і придністровська стороні візьме його до уваги.

"Наприкінці цього року ми можемо сподіватися, що будуть підготовлені певні пропозиції і вони будуть передані керівництву так званого Придністров'я. Я говорив з так званим президентом Придністров'я Красносельським, він готовий, як тільки отримає, розглянути документ. Це вже прогрес, оскільки раніше навіть мова не йшла про те, що вони готові розглядати будь-який статус у рамках Молдови. Цей жест говорить про певні позитивні зрушення у переговорному процесі. Тобто можна очікувати, що якісь зрушення наприкінці року вже можуть бути", - підсумував дипломат.

Нагадаємо, що на 11-му Київському безпековому форумі прем'єр-міністр Републіки Молдова Павел Філіп сказав, що Молдова сподівається домовитись із Україною про виведення російських військ і озброєння з Придністров'я через українську територію.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", прем'єр-міністр республіки Молдова Павло Філіп заявив про готовність влади його країни домовлятися з офіційним Києвом з приводу порядку виведення російських військ з Придністров'я.