Якщо Національний банк замінить купюри 1,2,5 і 10 гривень на монети, це може спровокувати підвищення цін в країні,

"Монети дрібних номіналів (1 - 5 коп.) Майже припинили грати істотну роль в розрахунках населення за товари та послуги. Вони не в повній мірі забезпечують функцію звернення, тобто фактично припинили грати істотну роль в розрахунках населення за товари та послуги", - відзначили в НБУ.

"Ввести монети замість дрібних купюр, в перспективі те ж саме, що вилучити копійки. Ціну будуть округляти до самої ходової монети. Наприклад, якщо найбільш ходової стане 1 гривня, то ціни будуть вказувати в гривні без копійок", - розповів аналітик Андрій Шевчишин. Все це призведе до чергового зростання цін, що в нашій країні на кшталт катастрофи.

Економіст Андрій Блінов вважає, що в Україні також ймовірно з'явиться купюра в 1000 грн. "Купюра номіналом 1000 грн потрібна. В ідеалі, мінімальна зарплата повинна видаватися двома максимальними купюрами. Сьогодні маємо максимальну купюру 500 грн, яка менше 20 доларів. Такого майже немає у сусідів в нашому регіоні", - розповів Блінов.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Якщо ж мінімальна зарплата зросте до 4100 грн, то тоді взагалі потрібна купюра у 2000 грн.

Ціни в Україні

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українців попередили про черговий стрибок тарифів на комунальні послуги. Зокрема неприємно вразить ціна на блакитне паливо для населення. Поки в уряді ще обговорюють це питання, фахівці вирішили розповісти, чого чекати від цін на газ в 2018 році. За заявою міністра фінансів Олександра Данилюка, рішення уряду, яке б воно не було, вступить в силу не раніше, ніж через два місяці, тобто після закінчення опалювального сезону.

Крім того, зростання цін на продукти і послуги, які входять в "споживчий кошик" в кінці лютого дещо сповільнилося. Згідно з даними Укрстату, споживча інфляція в лютому склала 0,9%.

Як виявилося, овочі - вже не самий дорогий продукт. Продукти харчування в лютому, за даними Укрстату, виросли в ціні в середньому на 1%. Найбільше подорожчали фрукти - на 6,8%. Також в лютому серйозне подорожчання почалося в період сильних морозів. У той же час після потепління ціни на більшість овочів повернулися до колишнього рівня. Відзначимо, що з овочів "борщового набору" тільки буряк має стійку тенденцію до подорожчання. За оцінками експертів, запасів коренеплоду в країні досить мало, тому навесні буряк продовжить дорожчати і при цьому буде втрачати в якості.