Заради краси та стрункого тіла ми катуємо себе різноманітними дієтами, часто не задумуючись, наскільки вони можуть бути небезпечними. Британська асоціація дієтологів опублікувала список шкідливих дієт, від яких нам варто відмовитися в новому році.

Як повідомляє Бі-Бі-Сі, серед них: веганські сироїдіння, кислотно-лужна дієта, дієта Пиопи, кетогенная, а також дієта на харчових добавках від Кеті Прайс.

За словами спеціалістів, якщо вам обіцяють щось дуже просте та доступне, то скоріш за все щось тут не так.

Давайте детально розглянемо, чим небезпечна та чи інша дієта.

Популярні новини зараз
Такої катастрофи українці не бачили 230 років: що відбувається з народжуваністю на фоні війни А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд Якою буде погода у травні для українців: чи ховати парасольки та куфайки після квітневих дощів Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати
Показати ще

Веганське сироїдство

Зірковими прихильниками цієї дієти є Гвінет Пэлтроу, Меган Фокс та Стінг.

Прихильники цієї дієти переконані, що в процесі нагрівання губляться живильні речовини.

Але дієтолог Шан Портер заперечує: "Людям здається, що" веганські "- це те ж, що" здоровий ". Але таке харчування потрібно ретельно планувати, щоб разом з їжею організм отримував всі необхідні поживні речовини.

Кислотно-лужна дієта

Серед відомих прихильників цієї дієти - Том Брейді і герцогиня Йоркська.

В основі лежить гіпотеза про те, що за допомогою їжі можна змінювати кислотно-лужний баланс (рівень pH) в своєму тілі і крові. І це попри те, що вагомих доказів на підтримку цих уявлень поки немає.

Прихильники такого методі харчування впевнені, що надмірна кислота в організмі провокує ряд серйозних хвороб. Тому вони віддають перевагу овочам та фруктам.

Однак за даними британської організації Cancer Research UK, яка досліджує рак, фруктово-овочева дієта допомагає боротися із зайвою вагою, але pH їжі, яку ви споживаєте, ніяк не впливає на pH крові.

"Від зайвих кілограмів на цій дієті можна позбутися тільки тому, що ви вживаєте менше калорій", - пояснює Портер.

Кеті Прайс: харчові добавки

Британська модель і телеведуча Кеті Прайс запропонувала ряд напоїв-шейків, які можна використовувати для відновлення водного балансу, а також замість сніданку і інших прийомів їжі.

За інформацією на сайті, ці напої підтримують м'язовий тонус, дабавляют витривалість, а також допомагають зменшити кількість перекусів і відчуття голоду.

Спеціалісти не згодні з зіркою. Швидка втрата ваги виснажує організм. А замінники можна вживати лише людям з надмірною вагою.

Дієта Піоппі

У дієті Піоппі нібито розроблено з урахуванням принципів середземноморської дієти, яка допомагає скинути зайві кілограми і зменшити ризик діабету 2 типу.

Її автори, доктор Асім Малхотра і Дональд О'Ніл, радять харчуватися продуктами з низьким вмістом вуглеводів і високим вмістом жирів, включати в раціон фрукти, овочі, рибу, оливкову олію, алкоголь в помірних кількостях і займатися спортом.

Однак Портер зазначає, що даний спосіб харчування ніяк не відноситься до середземноморської дієти, яку вважають найздоровішою. І справжню середземноморську низьковуглеводною не назвеш.

Традиційна середземноморська дієта - це коли майже кожен прийом їжі включає пасту або рис.

Просто люди оби рають більш корисніші продукти, тому і результати отримують гарні.

Кетогенна дієта

З цією дієтою пов'язують велику кількість знаменитостей, у тому числі Кім Кардашьян, Кобі Брайанта і Алека Болдуіна.

Її основа - харчування, в якому дуже мало вуглеводів, багато жирів і помірна кількість білків. А основним джерелом вуглеводів є некрохмалисті овочі, горіхи і насіння.

Під час такого способу харчування організм не отримує глюкози, тому починає розщеплювати жири.

Небезпека цієї дієти в тому, що організм втрачає цінну клітковину, а також деякі важливі мінерали та мікроелементи.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", фахівці з Техаського Університету A&M встановили, що в світі немає такої дієти, яка підійшла б всім.