З дитинства ви напевно чули про захворювання «краснуха». Однак багато так не знають які симптоми супроводжують цю недугу. Що таке краснуха, як її лікувати, а головне як убезпечити себе від вірусу - читайте в нашому матеріалі.

Що таке краснуха?

Краснуха - це гостре вірусне захворювання, яке проявляється головним чином у вигляді червоної висипки по всій площі тіла. Цією недугою страждають найчастіше діти до семи років, однак у дорослих також існує високий рис підхопити захворювання.

Цікаво, що людина, яка вже перехворіла краснухою, отримує стійкий довічний імунітет проти вірусу.

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Важливі факти про краснуху:

  • Спеціальних препаратів проти краснухи не існує;
  • Це найпоширеніша з усіх вірусів хвороба, яка може стати причиною появи патологій у людини.

Причини появи хвороби

Лікарі запевняють, що краснуха має певний період максимальної активності в наступні часи року: осінь і зима. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом.

Потрібно знати, що інкубаційний період становить приблизно до декількох тижнів. Тому людина з краснухою заражений вісім діб до появи червоних висипань і до десяти днів після їх появи.

Краснуха в основному вважається дитячою хворобою. Однак вірус підхопити може і доросла людина. При цьому протікання хвороби у дорослих значно складніше, ніж у дітей.

Симптоми краснухи

Очевидно, що головним симптомом краснухи є поява червоних висипань по всьому тілу. Спочатку висип з'являється на обличчі, потім на руках, а після по всьому тілу. Тому якщо ви помітили хоч найменші ознаки недуги у себе або свою дитину, варто звернутися до лікаря.

На початку захворювання дуже важко визначити, що людина захворіла саме на краснуху. Починається все нетипово - недуга виглядає, як звичайне респіраторне захворювання.

Інкубаційний період хвороби триває від 10 до 21 дня. Крім червоної висипки у хворого з'являються: закладеність носоглотки, нежить, сухий кашель, біль у горлі. Також збільшуються лімфаузли.

За статистикою, ускладнення у дитини виникає значно рідше, ніж у дорослого. Найсерйозніший варіант – краснушний (схожий на кір) енцефаліт (запалення мозку). При цьому у дорослих людей хвороба протікає значно важче.

У цієї групи людей може виникнути серйозна лихоманка, відчуття розбитості, занепад сил, температура і навіть кон'юнктивіт. Серйозним ознакою є ураження дрібних і великих суглобів. А у хлопчиків і дорослих чоловіків можуть також виникати болі в яєчках.

Краснуха є серйозною небезпекою для вагітних. Вірус може перейти до плоду, а це в свою чергу призведе до виникнення у майбутньої дитини хронічної краснушной інфекції, а також ураження внутрішніх органів і появи різних патологій. Найчастішими наслідками краснухи у вагітних є такі проблеми: патологія зорових органів у немовляти (наприклад, катаракта), слуху, дефекти у формуванні щелепно-лицьового відділу, серйозні проблеми з формуванням мозкового відділу або інших внутрішніх органів.

Краснуха несе найбільшу небезпеку на ранніх термінах перебігу вагітності - з першого по дванадцятий тиждня. Саме в цей період ризик появи у плода будь-якої патології дорівнює 50 відсоткам.

Однак захворіти на краснуху може жінка, яка раніше не перенесла цей вірус або ж не зробила щеплення. Тому лікарі настійно рекомендують перед вагітністю робити спеціальне щеплення.

Як діагностують краснуху

Щоб визначити наявність або відсутність вірусу в організмі людини, йому призначають повний аналіз крові. Його проводять два рази. Показники аналізів при хвороби характеризуються низьким рівнем лейкоцитів, підвищеним кількістю лімфоцитів. Також проводиться імуноферментний аналіз, за ​​допомогою якого можна розпізнати антитіла до краснухи.

Як вилікувати краснуху

Якщо хвороба протікає нормально, без ускладнень, то лікування лікарі призначають на дому. В період появи червоних плям важливо дотримуватися постільного режиму. Особливої методики лікування такої форми немає. Найчастіше медичні працівники призначають антигістамінні препарати. Крім того, також використовують інші засоби, які усувають симптоми хвороби - кашель, нежить, температуру. Також хворому повинна бути призначена спеціальна дієта.

Однак при ускладненому розвитку краснухи буде потрібна негайна госпіталізація. Крім того, хворого слід обмежити в спілкуванні з іншими людбми, що уникнути епідемічного поширення хвороби.

Дуже важливо привести в порядок своє харчування. Слід вживати більше білкової їжі (але не жирної), фруктів і овочів, щоб організм отримував достатню кількість вітамінів. Не забувайте і про водний баланс організму - в день потрібно випивати не менше 2,5 літрів чистої води.

Які можуть бути ускладнення

Найчастіше ускладненням краснухи вважається поява вторинної інфекції, наприклад, скарлатина, вітрянка, паротит, інфекція кору та інші. У дитячому віці можуть виникнути специфічні наслідки. Так, наприклад, у немовлят, новонароджених і немовлят може початися ураження суглобів, так як ця частина тіла у них ще не зовсім сформована. Відрізнити появу таких ускладнень можна по припухлісті і почервонінню.

Як наслідок краснухи можуть виникнути такі хвороби, як енцефаліт, менінгіт, менінгоенцефаліт і так далі. Також існує ризик розвитку міелітіческім порушень.

Як не захворіти на краснуху

Після появи симптомів, що вказують на краснуху, тобто шкірних висипань, хворого обмежують у спілкуванні з іншими людьми і поміщають в ізольований простір на шість-сім днів.

Найдієвіший метод профілактики краснухи - вакцинація в ранньому віці. Вакцина вводиться відповідно до національного календаря профілактичних щеплень безкоштовно в поліклініці за місцем медичного обслуговування і в дошкільних та шкільних навчальних закладах.

Вакцину вводять в 12 місячному віці, а також в 6 років, коли дитина йде в школу.

Скільки діє вакцина? Вважається, що щеплення захищає від інфекції приблизно 15-16 років. Після цього потрібна ревакцинація.

Які існують протипоказання?

1.Людям з алергією на білок курки;

2. Люди, які мають ВІЛ-інфекцію;

3. Вагітним;

4. Якщо маються онкологічні захворювання;

5. Якщо була алергічна реакція на попереднє введення препарату;

6. Вроджений імунодефіцит;

7. Якщо людина приймає препарати, які пригнічують імунну систему.

Які можуть бути побічні ефекти після вакцинації? Найчастіше діти легко переносять вакцинацію, якщо дотримані всі правила. А ось в більш зрілому віці можлива поява небажаної симптоматики - почервоніння в місці уколу, запалення лімфатичних вузлів, слабкість, підвищення температури тіла, біль у суглобах.

Фото і картинки