Якщо ви періодично бачите один і той же сон, це може бути сигналом організму. Що у вас є серйозні проблеми зі здоров'ям. На думку дослідників, сюжети снів можуть розповісти, що с вами коїться насправді.

Думка засноване на 30-річному дослідженні сновидінь хворих і здорових людей під авторством професора Василя Касаткіна, яке призвело до розробки діагностики захворювань за сюжетами снів.

Відповідно до гіпотези вченого, мозок під час сну сканує роботу органів і систем людського тіла, і може вловлювати навіть найтонші імпульси від пошкоджених тканин. Реакція мозку на тривожний сигнал про наявне порушення в організмі оформляється у вигляді сновидіння.

Про які саме сни йде мова

Кошмари. Сценарій втечі або падіння в безодню уві сні часто виявляється маркером хвороб серця.

Природні катаклізми. Цунамі, землетруси, виверження вулканів тощо - зазначається, що гіпертоніки часто бачать такі сновидіння.

Популярні новини зараз

Юрій Нікітін розповів, як балує дружину Ольгу Горбачову: "Це дорожче за всі прикраси"

Оля Полякова поділилася ідеальним блюдом для тих, що худнуть: ПП-млинці зі шпинатом під соусом бешамель

Померла радянська акторка Серафима Холіна - страждала останній рік від альцгеймера

51-річна Ірина Білик на "Масці" вразила українців зовнішністю: "Що з обличчям?"

Показати ще

Вас душать. Коли сниться, що неможливо дихати, завалює землею або на груди сідає тварина, можуть мати місце захворювання органів дихальної системи.

Бійки. Сюжети побоїщ з нанесенням поранень зазвичай сняться при захворюваннях печінки. Поява присмаку крові або гіркоти у роті також вказує на те, що проблему потрібно шукати в цьому органі.

Зіпсована їжа. Якщолюдина уві сні їсть те, що очевидно є неїстівним, швидше за все, у нього є проблеми з шлунково-кишковим трактом.

Пошук виходу. Метання в лабіринтах або нескінченних коридорах, ходьба по сходах, пошук потрібної двері або глухий кут, з якого не виходить знайти вихід, кажуть про наявність неврозу чи депресії.

Крайній дискомфорт. Почуття спраги або спека від вогню, тісний, надіта не за розміром одяг уві сні можуть бути ознаками інфекційних захворювань.

Втома і розбитість. Якщо людина постійно прокидається з таким самопочуттям, у нього можуть виникнути проблеми з мозком. Дослідники вважають, що на пухлини мозку сни вказують за один-два роки до моменту появи перших симптомів.

Як раніше повідомляв "Знай.ua", дослідники розповіли, які хвороби лікує кохання.