Однією з найбільш перспективних галузей виробництва у світі вважається ракетобудування. У той час, коли іноземні фахівці активно розвивають цей напрямок, в Україні основне підприємство, яке здатне наповнювати бюджет та підтримувати імідж держави, спіткала криза.

Керівник Південмашу Сергій Войт не поспішає переорієнтуватися на міжнародні ринки, зайнявши вичікувальну позицію. Перші тривожні дзвіночки на виробництві почалися чотири роки тому – невдалі запуски ракет, промахи на світовій арені, зниження кількості замовлень. Не останню роль зіграла і російська агресія в Україні – працювати на агресора було нелогічно, тому напрямок перекрили.

Рік потому ситуація в кращий бік не змінилася – Войт не зміг зарекомендувати себе, як вдалий менеджер, а Південмаш вліз у борги на 400 мільйонів гривень, після чого заводу відключили електроенергію. Керівник закрив на це очі і не сплатив навіть 10% із необхідної суми, тому суд заарештував значну частину рахунків – тобто, гроші на підприємстві були, але навіть зарплату колективу ніхто не виплачував.

Співробітники отримали мізерні суми – не більше 7% від законних прибутків, тому не вийшли на мітинг. Не допомогло навіть і це: компенсували і далі тільки частинами, по 50-100 гривень. Як наслідок, півсотні осіб відмовилися надалі працювати задарма і пішли з Південмашу.

За якийсь час Сергій Войтко перетворив потужний важіль економіки на постачальник кадрів для агресора – українські інженери тікали до Росії і шукали заміну в інших компаніях.

Популярні новини зараз
Повинні з'явитися без повістки: кого чекають у ТЦК з 1 квітня Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні "Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Олена Зеленська здивувала українців своїми ногами, але пояснила, чому так сталося
Показати ще

Рік потому корупційна діяльність почала набирати оберти – яскравим підтвердженням тому стали сумнівні контракти на 6 мільярдів гривень.

Войтко налагодив закупівлю російських деталей, а умови угод так і не оприлюднив.

Загравання з РФ виявилося для нього прибутковою справою – згідно декларації, очільник Південмашу заробив 329 544 грн, а на рахунках у фінансових установах тримає 156 567 і 5245 доларів.

Втім, громадські діячі запевняють: Войт не показав і частини своїх статків, що повинно стати приводом для пильної уваги з боку НАБУ.

Як повідомляв портал "Знай.ua", співробітники "Антонова" показали випробування новітнього літака.