Азовське море заполонили медузи. Жителі занепокоєні, адже останніми роками такого явища тут не бачили. Крім того, від контакту з цими морськими мешканцями, людям стає зле вони звертаються до медиків.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляють місцеві ЗМІ.
Їх число різко збільшилася в останні 4-5 років, в Азовському морі з'явилися медузи, яких вже давно не бачили в цих водах – аурелія ауріта, що нагадує собою парасольку, і корнерот, схожий на купол з щупальцями.
Головний науковий співробітник Херсонського краєзнавчого музею Михайло Підгайний називає головну причину цього явища - це підвищення солоності води в морі.
Дивіться: небезпечні медузи відвойовують пляж у відпочивальників
Нагадаємо, українські екологи б'ють на сполох. Чорне море опинилось на межі катастрофи. Жителі Очакова скаржаться, що неподалік Кінбурзької коси судна постійно зливають невідомі речовини у воду.
Як повідомляв Знай.ua, стало відомо, що одеський дельфінарій "Немо" скидає в море нечистоти, що забруднюють воду, люди скаржаться на сморід та фекалії, які плавають в зоні купання.
Також Знай.ua писав, що в місті Південний Одеської області стався дуже сильний зсув, в результаті якого піднялося морське дно Чорного моря. В прибережній зоні на місці триметрової глибини оголилася ділянка морського дна довжиною майже 150 метрів, в результаті зсуву загинуло дуже багато риби, креветок та іншої морської живності.
Екологічна катастрофа в Чорно морі вже близько
Бомбою уповільненої дії назвали екологи ситуацію, що склалась в Чорному морі. Справа в тому, що українське узбережжя сильно забруднене і одним із забруднювачів є ртуть і діоксини.
"Виявляється, Чорне море - одна з найбільш забруднених частин нашої планети. Ми проаналізували українське узбережжя, і це страшно. Там хімічне забруднення – ртуть", - розповів керівник проекту "Удосконалення екологічного моніторингу ЭМБЛАС" Ярослав Слободник.
Серед інших отруйних речовин, присутність яких загрожує екології Чорного моря: пестициди, водовідштовхувальні речовини з одягу, фармацевтичні препарати (наприклад, парацетамол; аденоцин - проти аритмії, і телмисартан - проти гіпертонії).