Азовське море заполонили медузи. Жителі занепокоєні, адже останніми роками такого явища тут не бачили. Крім того, від контакту з цими морськими мешканцями, людям стає зле вони звертаються до медиків.

Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Їх число різко збільшилася в останні 4-5 років, в Азовському морі з'явилися медузи, яких вже давно не бачили в цих водах – аурелія ауріта, що нагадує собою парасольку, і корнерот, схожий на купол з щупальцями.

Головний науковий співробітник Херсонського краєзнавчого музею Михайло Підгайний називає головну причину цього явища - це підвищення солоності води в морі.

Популярні новини зараз

Катя Осадча одним питанням змусила Анастасію Приходько замовкнути: "Хочете ще діток?"

Дзідзьо востаннє відповів на докори Slavia після розлучення: "Так любили, а потім розпинають"

Українським школярам пояснили, коли почнуться зимові канікули – з класу за новорічний стіл

Михайло Поплавський задзвенів бубонцями й показав свій солодкий плід: "Вже в очікуванні"

Показати ще

Дивіться: небезпечні медузи відвойовують пляж у відпочивальників


Нагадаємо, українські екологи б'ють на сполох. Чорне море опинилось на межі катастрофи. Жителі Очакова скаржаться, що неподалік Кінбурзької коси судна постійно зливають невідомі речовини у воду.

Як повідомляв Знай.ua, стало відомо, що одеський дельфінарій "Немо" скидає в море нечистоти, що забруднюють воду, люди скаржаться на сморід та фекалії, які плавають в зоні купання.

Також Знай.ua писав, що в місті Південний Одеської області стався дуже сильний зсув, в результаті якого піднялося морське дно Чорного моря. В прибережній зоні на місці триметрової глибини оголилася ділянка морського дна довжиною майже 150 метрів, в результаті зсуву загинуло дуже багато риби, креветок та іншої морської живності.

Екологічна катастрофа в Чорно морі вже близько

Бомбою уповільненої дії назвали екологи ситуацію, що склалась в Чорному морі. Справа в тому, що українське узбережжя сильно забруднене і одним із забруднювачів є ртуть і діоксини.

"Виявляється, Чорне море - одна з найбільш забруднених частин нашої планети. Ми проаналізували українське узбережжя, і це страшно. Там хімічне забруднення – ртуть", - розповів керівник проекту "Удосконалення екологічного моніторингу ЭМБЛАС" Ярослав Слободник.

Серед інших отруйних речовин, присутність яких загрожує екології Чорного моря: пестициди, водовідштовхувальні речовини з одягу, фармацевтичні препарати (наприклад, парацетамол; аденоцин - проти аритмії, і телмисартан - проти гіпертонії).