У вівторок, 24 липня, валютний ринок продовжує дивувати українців різкими змінами: протягом тижня євро повільно, але вірно повз донизу, все більше віддаляючись від психологічної позначки, як раптом різко рвонув вгору, активно відновлюючи позиції.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби регулятора.

Так, Національний банк України встановив наступний курс валют на четвер, 24 липня:

  • 1 долар США - 26,44 гривні
  • 1 євро - 30,98 гривень
  • 10 російських рублів - 4,18 гривень


Таким чином виходить, що курс американської валюти в порівнянні з вчорашніми показниками не змінився ні на копійку, в той час, як європейська валюта виросла на 12, хоча все ще психологічної позначки не досягла. Вартість 10 російських рублів зросла на 2 копійки.

Очільник регулятора Яків Смолій заявив, ситуація на валютному ринку залишається сприятливою: "Зміцнення курсу гривні, яке спостерігається з кінця січня, свідчить, що на ринку домінують сприятливі фактори, під впливом яких... на міжбанківському ринку зростала пропозиція валюти з боку клієнтів при зниженні попиту на неї".

Популярні новини зараз
Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає
Показати ще


Згідно з консенсус-прогнозом Міністерства економічного розвитку і торгівлі, середній курс долара у Україні в 2018 році, за базовим сценарієм, складе 28,95 грн / долар, а в 2019 році - 32 грн за долар.

Експерт розвінчав популярний серед українців міф про "долар по 8" та Януковича. Насправді штучне утримання курсу долара на рівні 8 гривень за часи президента Віктора Януковича і прем'єр-міністра Миколи Азарова призвело до того, що золотовалютні резерви України значно скоротилися.

Тим часом представники Нацбанку підтвердили інфляційний прогноз на 2018 рік: за підсумками квітня цей показник становить 8,9%. За даними Державної служби статистики, в квітні споживча інфляція продовжила сповільнюватися третій місяць поспіль і склала 13,1% в річному вимірі (порівняно з 13,2% в березні). Інфляція в місячному вимірі знизилася з 1,1% в березні до 0,8% в квітні.

Нагадаємо, до кінця літа українці можуть бути спокійними, так як в Україні, за словами експертів, не очікується істотних змін курсу долара до гривні.

Як повідомляв портал Знай.uа, нова криза в усьому світі, спровокована відтоком грошей з американських ринків країн, може спровокувати критичне падіння української національної валюти.

Також портал Знай.uа писав, що в Києві в серпні можуть початися перебої з електроенергією, а підготовка до опалювального сезону опиниться під загрозою зриву.