Вже відомий офіційний курс іноземних валют Національного банку України (НБУ) на вівторок, 28 серпня. Так, курс долара, в порівнянні з показниками у понеділок, 27 серпня, виріс - 27,88 гривень. Про це повідомляє прес-служба офіційного регулятора.

Курс валют Нацбанку 28 серпня

Офіційні курси валют встановлені на такому рівні:

100 доларів США – 2788.5240 гривні;

100 євро – 3243.8900 гривні;

10 російських рублів – 4.1375 гривні.

Популярні новини зараз
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще

Так, долар, додав у ціні на 3 копійки. У той же час євро подорожчав на 14 копійок, а вартість російського рубля з понеділка збільшилася на 7 копійок.

Міністерство фінансів України склало п'ять шокових економічних сценаріїв, до яких може призвести державний борг нашої країни. Дані сценарії відображаються на показниках боргу, негативно впливаючи на валові потреби у фінансуванні та обсяг державного боргу.

Про це свідчать дані "Стратегії управління державним боргом на 2018-2020 роки".

"З метою перевірки боргової стійкості України були розглянуті п'ять альтернативних стрес-сценаріїв", - йдеться в документі.

Перший сценарій передбачає девальвацію гривні на 20% протягом 2018 року в порівнянні з валютним курсом 30,1 грн/$. Тобто, це девальвація до 36 грн/$, що нижче, ніж очікувані НБУ 40 грн/$ у разі відмови від роботи з МВФ і падіння цін на експортні товари України. Бізнес очікує девальвацію до 28,63 грн/$, а S&P - до 29,5 грн/$.

Нагадаємо, що в липні 2018 року українці купили в банках іноземної валюти на суму, еквівалентну майже $918 млн. Зате банки купили у громадян $1053 млн.

Як повідомляв портал Знай.uа, Національний банк України полегшив операції з іноземною валютою, удосконаливши порядок обміну інформацією про валютні операції клієнтів, а також дозволив банкам напряму купувати відмінні від долара США інвалюти на міжбанківському ринку.

Також портал Знай.uа писав, що російський рубль ризикує перейти критичну межу і знизитися в ціні до історичного мінімуму, а станеться це, за прогнозами аналітиків, вже до початку листопада цього року.