Мінфін України склав п'ять шокових економічних сценаріїв, до яких може призвести держборг нашої країни.

Дані сценарії відображуються на показниках боргу, негативно впливаючи на валові потреби у фінансуванні та обсяг державного боргу. Про це свідчать дані "Стратегії управління державним боргом на 2018-2020 роки".

"З метою перевірки боргової стійкості України було розглянуто п'ять альтернативних стрес-сценаріїв", - йдеться в документі.

Перший сценарій передбачає девальвацію гривні на 20% протягом 2018 року в порівнянні з валютним курсом 30,1 грн/$. Тобто, це девальвація до 36 грн/$, що нижче, ніж очікувані НБУ 40 грн/$ у разі відмови від роботи з МВФ і падіння цін на експортні товари України. Бізнес очікує девальвацію до 28,63 грн/$, а S&P - до 29,5 грн/$.

Популярні новини зараз
Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Астролог побачив у травні "лихо" для України На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Показники лічильника стануть недійсними: споживачів застерегли від неприємностей з платіжками
Показати ще

Другий сценарій під назвою Шок процентних ставок передбачає зсув вверх кривої дохідності (для внутрішнього і зовнішнього боргу), яке вплине на інструменти фінансування.

Стрес-сценарій на основі зростання реального ВВП робить акцент на ймовірності падіння темпу приросту реального ВВП протягом трьох років на 5 п. п., 3 п. п. і 1 в. п. відповідно.

Четвертий негативний сценарій це Шок первинного балансу: мова йде про первинний баланс держбюджету. Негативний баланс на рівні 2% від ВВП призведе до збільшення валового потреби у фінансуванні.

Фінальний п'ятий сценарій Шок умовних зобов'язань передбачає, що стійкість фіскального сектора погіршиться у зв'язку з ризиками надпланових зобов'язань.

"У випадку України цей ризик пов'язаний з вразливим банківським сектором, фінансовою підтримкою держпідприємств і т. д.", - зазначається в стратегії.

Варто нагадати, що вже відомий офіційний курс іноземних валют Національного банку України (НБУ) на понеділок, 27 серпня.

Так, курс долара, в порівнянні з показниками у вихідні дні, 25-26 серпня, впав - 27,85 гривень. Про це повідомляє прес-служба офіційного регулятора.

Нагадаємо, ціни на бензин в Україні різко зміняться.

Як повідомляв Знай.uа, у НБУ пояснили, чому "скаче" гривня.

Також Знай.uа писав, Гройсман розповів про валютне пекло, яке накриє Україну.