Заборона соціальних мереж окупанта в Україні може не вберегти громадян від стеження російських спецслужб. У країні відсутні національні мобільні оператори, тому всі розмови можуть прослуховуватися ФСБ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідповідне розслідування опублікував "Стоптеррор".
Бізнесмени з Росії створили ілюзію приналежності найбільших операторів України до закордонних компаній, хоча по факту, вони монополізували ринок з надання послуг зв'язку. А приховати це намагаються за допомогою ребрендингу.
"Якщо розглядати ситуацію трьох річної давності, то вже в 2014-му-2015-му роках ситуація з мобільними операторами на території України була понад критичною. Так як російські олігархічні клани ще задовго до початку російської агресії повністю або частково через ряд своїх компаній почали наступ на українського користувача", - повідомили журналісти.
Компанія "Київстар". Вона надає послуги зв'язку з 1997 року. Президентом є росіянин Петро Чернишов, який отримав українське громадянство. Сім років тому компанія об'єдналася з "ВимпелКом", в результаті чого з'явився VimpelCom Ltd.
"Компанія бере свій початок в 1991-му році, тоді була організована група технічних експертів ГТВ імені А. Л. Мінца, керівником якої був Дмитро Зімін. Співзасновником на початковому етапі створення виявився бізнесмен з Америки Огі Фабела (Augie K. Fabela II), володіє сімейною фірмою "Plexis". А вже після компанія зросла до "VEON". Варто врахувати, що Вимпел-Комунікації - є одним з найбільших операторів мобільного зв'язку в СНД", - сказано в розслідуванні.
Відзначається, що перераховані вище компанії входять в Консорціум "Альфа-Груп", яка є сукупністю незалежних бізнесів, що переважно діють на російських ринках. Вигодонабувачами є також росіяни: Михайло Фрідман, Герман Хан, Олексій Кузьмічов.
UMC-МТС-Vodafone. У 1992 році на український ринок вийшов оператор мобильного зв'язку UMC. Власником контрольного пакета акцій в той момент був "Укртелеком". Німці, голландці, данці та українці стояли у її витоків. Але через 10 років після заснування 57,7% акцій купила російська компанія "МТС", після чого заволоділа пакетом датчан TDC і стала повноправним власником.
При цьому, оператор країни-агресора припинив використовувати бренд UMC тільки в 2007 році. В Україні "МТС" зареєстрована під назвою ПРАТ "ВФ Україна", а власником є москвич Євтушенков Володимир Петрович.
У 2008 році компанія об'єдналася з британською - Vodafone. І тільки в 2015 році вони уклали угоду, за якою "МТС" отримала право використовувати цей бренд. Таким чином, йдеться в матеріалі, власником мобільного оператора залишився російський олігарх, який зробив ребрендинг, щоб збільшити свої доходи.
Life;) і lifecel". Компанія Life (раніше "Астеліт") вийшла на український ринок в 2005 році. Спочатку вона належала холдингу СКМ Ріната Ахметова і Turkcell. Турецька фірма згодом заволодіда 55% акцій, а два роки тому викупила ще частину. Відзначається, що вартість 45% акцій - близько 100 млн доларів.
"Група СКМ повідомила про продаж 44,96% акцій компанії Euroasia Telecommunications Holdings BV (Нідерланди), якій належать корпоративні права ТОВ "Астеліт" (Україна), оператора мобільного зв'язку, що працює під брендом life :). Таким чином, в результаті угоди Turkcell стане 100% власником компанії Euroasia Telecommunications Holdings BV (Нідерланди) і, опосередковано, ТОВ "Астеліт", а "Група СКМ вийде зі складу акціонерів компанії", - йдеться в матеріалі.
Після придбання нового власника, компанія провела ребрендинг і змінила назву на lifecell. Тим часом, Turkcell є компанією, яка входить в Turkcell Holding AS. Він, в свою чергу, діє в якості дочірньої компанії Cukurova Telecom Holdings Limited - компанія, заснована в Виргинский островах (Британія) і належить "Альфа-Груп".
Виходячи з усіх даних, "Київстар" і Life належать через підставних осіб російському бізнесменові Михайлу Фрідману, який і є власником "Альфа-Груп".