В Генеральну прокуратуру і Національну поліцію з офіційною заявою звернувся Український інститут національної пам'яті (УІНП). Він просить розслідувати відмову від демонтажу в рамках декомунізації мозаїчних зображень Володимира Леніна та Йосипа Сталіна.

Мозаїчні малюнки зображені на водонапірній башті в центрі міста Новгород-Сіверський Чернігівській області. Про це повідомляється на сайті УІНП.

В Інституті вимагають відкрити кримінальне провадження за ст. 436-1 (розповсюдження і публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму) Кримінального кодексу України. Крім того, вимагають провести розслідування по даному факту та притягнення винних осіб до відповідальності.

"Порушенням закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки" є не тільки ці зображення Леніна і Сталіна, а також не демонтовані зображення серпа і молота на будівлі по вул. Карла Маркса і не перейменована вул. Карла Маркса", - сказано в повідомленні.

Популярні новини зараз

Мер не зміг зв'язати двох слів українською мовою: Азаров 2.0

Маски назавжди, щеплення для дітей і "примарний" імунітет: вчений розвінчав популярні міфи про коронавірус

Приват24 припиняє роботу: у банку попередили українців

З 1 жовтня зміняться тарифи на всі комунальні послуги: скільки заплатимо за опалення, газ і воду

Показати ще

Раніше Інститут національної пам'яті звертався до Новгород-Сіверської міськради. Чиновники впевнені, що "мозаїчні портрети В. Леніна і І. Сталіна в центрі міста не підпадають під декомунізацію, так як вони не є ні пам'ятками, ні пам'ятними знаками".

З цієї причини в міськраді запевняють, що правовий механізм їх демонтажу, у тому числі органами місцевого самоврядування, не передбачено жодним нормативно-правовим актом.

Верховна Рада прийняла законопроект про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів ще 9 квітня 2015 року. Була заборонена їх пропаганда і символіка.

Нагадаємо, декомунізація у Києві: які назви попросили "з речами на вихід".

Як повідомляв Знай. ua, Київ накриє чергова хвиля перейменувань: що важливо знати.

Також Знай. ua писав, що дві області зникнуть з карти України.