Коли ми були дітьми, батьки завжди твердили, що нам потрібно їсти тричі на день. Але нові дослідження показують, що нам не потрібно їсти протягом дня. Ці ідеї привели виходячи з переривчастого поста - щоденне обмеження прийому їжі і споживання калорій.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОсь чому деякі експерти в області охорони здоров'я вважають, що ви повинні голодувати самостійно всього лише трохи кожен день.
Більшість людей пов'язують пост з очищенням організму або релігійними ритуалами - болісна справа, яке триває цілий день, а то й довше. Але пости можуть охоплювати будь-яку кількість різних стратегій, включаючи процедури, які просто обмежують час, коли ви їсте кожен день або в певні дні тижня.
Наприклад, є альтернативний денний пост і дводенна дієта (також відома, як дієта 5:2). Ми займаємося цим трохи, але те, що дійсно починає злітати, - це щоденний пост - практика їжі тільки під час 8-годинного вікна за вашим вибором, а потім постити протягом решти 16 годин дня.
У той час як деякі можуть бути схильні цинічно ігнорувати переривчастий пост як ще одну химерну дієту, наукові докази на підтримку щоденного посту (або будь-якого посту в цьому відношенні) є неперевершеними. Обмеження споживання калорій протягом тривалого часу, робить чудову роботу по запобіганню ряду проблем зі здоров'ям та приносять певні переваги.
Тепер, перш ніж ми заглибимося в деталі, важливо відзначити, що переривчастий пост не для всіх. Перш ніж його застосувати до себе, ви повинні проконсультуватися зі своїм лікарем, щоб переконатися, що ви досить здорові бути без їжі протягом тривалого періоду - навіть якщо це всього лише 16-годинний період. Також важливо відзначити, що переривчастий пост насправді не для того, щоб скинути зайву вагу, але це хороший спосіб регулювати споживання їжі.
Одне з найважливіших досліджень в цій області було проведено на мишах. В експерименті вчений біолог і його колеги обмежували харчування мишей до 8-годинного періоду кожен день. Дослідники намагалися з'ясувати, чи є ожиріння і метаболічні захворювання, такі як діабет, результатом дієти з високим вмістом жирів або порушеннями метаболічних циклів.
Дослідники також створили контрольну групу, яка їла одне і те ж, але ці миші могли є в будь-який час, коли вони хотіли. Що стосується обмеженої групи, то їх 8-годинне вікно було вночі.
Через сто днів контрольна група набирали вагу, у них розвивався високий рівень холестерину, високий рівень глюкози в крові і вони відчували пошкодження печінки.
Але що стосується мишей, які практикували переривчастий пост, вони важили на 28% менше і не проявляли ніяких ознак несприятливого здоров'я. І що примітно, так це те, що обидві групи споживають стільки ж калорій з тієї ж жирної їжі. Мало того, миші з обмеженим раціоном також краще справлялися з вправами, включаючи контрольну групу мишей, які їли нормальну їжу.
В результаті вчені прийшли до висновку, що обмеження часу годування може запобігти метаболічні захворювання - і без обмеження споживання калорій у мишей. Вживання волею-неволею протягом дня створює метаболічні порушення природних метаболічних циклів. По суті, вчені говорять, що поширення калорійного споживання протягом дня порушує метаболічні шляхи, які регулюються циркадними годинами.
Це можна екстраполювати і на людях. Хоча антропологи не зовсім впевнені, як їли наші палеолітичні предки, малоймовірно, щоб вони мали триразове харчування в день. Цілком ймовірно, наші предки їли один або максимум два рази на день. Отже, їх тіла були адаптовані і звикли до тривалих періодів без їжі протягом більшої частини дня.
Режим переходу
Інші дослідження вказують на аналогічні висновки. Коли ми споживаємо їжу, певний гормон утримує наше тіло в режимі «ходьби», де наші клітини призводять до відтворення і полегшення зростання. Це здорово, коли нам це потрібно, але не так багато, коли ми намагаємося утримати вагу. Більш того, хоча це добре для зростання, воно також може прискорити процес старіння. З іншого боку, переривчастий пост зменшує вираженість тіла IGF-1. І він також включає в себе ряд генів для відновлення ДНК. Обмежене харчування змушує наше тіло перейти з режиму «зростання» в «режим відновлення».
Так само ефективно, як обмеження калорійності
Інші дослідження з Університету Іллінойсу в Чикаго вивчили те, як голодування впливає на хронічні захворювання, такі як серцево-судинні захворювання, діабет типу 2 і рак. Дослідження проводилися на тваринах і полягало в тому, що переривчастий пост (в даному випадку голод) знижує шанси на придбання діабету, а також знижує рівень глюкози і концентрацію інсуліну в крові в порівнянні з калорійними обмеженнями при дотриманні певної дієти. До ще одного експерименту були залучені вже люди і дані показали, що голодування може збільшувати холестерин ЛПВЩ (це хороший вид), знижуючи концентрації тріацілгліцеріна. Пост не впливав на кров'яний тиск.
Але так як більшість експериментів було проведено на тваринах, зараз медики рекомендують альтернативний денний режим, в якому немає необхідності обмежувати кількість продуктів протягом одного дня, а споживати не більше 600 калорій в день. Інший типовий переривчастий пост - так звана «дієта 5:2». Людям, які використовують цю стратегію, рекомендується нормально харчуватися п'ять днів на тиждень, але два дні виділяються для того, щоб споживати не більше 600 калорій.
Інші переваги
Інше дослідження на мишах показало, що обмеження калорійності, так і чергування голоду можуть знизити ризик розвитку раку і знизити швидкість проліферації клітин. Короткостроковий пост може викликати секрецію гормону росту у чоловіків (що є проблемою для хлопців після того, як вони вразили 30), це зменшує окислювальний стрес (голодування запобігає окисне пошкодження клітинних білків, зменшуючи накопичення окисних радикалів в клітці - що сприяє старінню), і це добре для здоров'я мозку, розумового благополуччя і ясності.
Як заключна замітка, враховуючи, що це обмежувальна дієта, важливо пам'ятати про наших цілей у сфері охорони здоров'я, оскільки вони пов'язані з повсякденним життям. Обмеження нашої їжі до такого маленького вікна часу, безумовно, може бути витлумачено як драконівський захід. Така процедура загрожує зробити вас нещасними, так як їжа дає нам насолоду і деякі продукти дають можливість відчути себе щасливими.
Раніше портал "Знай.ua" розповів про те, що не багато продуктів гідні назви «суперпродукт». Однак печінка є одним з них. Печінка живить організм енергією. Вона багата білком, з низьким вмістом калорій і містить необхідні вітаміни і мінерали.