Національний центр Олександра Довженка повернув в Україну копію повнометражного наукового фільму "Людина і мавпа", яку було віднайдено в Японському кіноархіві. Україна викупила права на фільм, який донедавна вважався втраченим.

По словам представників Довженко-Центру, тепер позитивна 35 мм плівкова копія наукового кіно знаходиться у фільмосховищі , пише "Новое время".

Під час архівних пошуків і дослідження зв’язків ВУФКУ (Всеукраїнського фото кіноуправління – державної кінематографічної організації, яка діяла в період з 1922 по 1930 роки) в токійському National Film Center при Національному музеї сучасного мистецтва (The National Museum of Modern Art), віднайшли "Людину і мавпу".

Велика кількість українських фільмів ще наприкінці 1920-х - на початку 1930-х років з успіхом йшла на великих екранах Японії. Зокрема, серед них "Земля" та "Іван" Олександра Довженка, "Навесні" Михаїла Кауфмана, та, як виявилось у ході пошуків, науковий фільм Андрія Вінницького "Людина і мавпа".

Як відомо, ця картина з'явилася на великих екранах десятків країн світу, в яких була наново озвучена. Неочікуваним був той факт, що в Японському національному кіноцентрі фільм було ідентифіковано саме як український, що уможливило його віднайдення.

Популярні новини зараз
А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд Йдеться майже про 10 тисяч гривень: скільки сьогодні мають отримувати українські пенсіонери Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну
Показати ще

Негатив із фільмом зберігся у National Film Center. Кінокопіювальна японська лабораторія IMAGICA West Corp. в місті Осака, виготовила 35 мм чорно-білу позитивну копію для України на плівці нового покоління.

Фільм "Людина і мавпа" розповідає про теорію Дарвіна та ілюструє видову еволюцію. Зйомки картини проходили в Сухумі у 1930 році. Об'єднання Техфільм при кінотресті Українафільм спеціально було утворено для зйомок наукових і технічних фільмів. Натурні зйомки проходили у Сухумському розплідникові мавп.

Більше того, до зйомки був залучений Йосип Рон, відомий оператор. Тогочасна кінокритика згадує "Людину і мавпу" як один із найкращих зразків свого жанру. Показ "Людини і мавпи" планується під час фестивалю німого кіно і сучасної музики "Німі Ночі" у липні 2018 року.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", Держкіно показало перший трейлер фільму про Петлюру.