В Україні заборонили реалізацію, зберігання та застосування 68 лікарських препаратів, 43 із яких виготовлені в Росії.

Відповідне розпорядження опубліковане на сайті Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Основною причиною заборони є ввезення зазначених ліків на територію України з порушенням вимог законодавства.

Медзаклади, аптеки та інші суб'єкти господарської діяльності повинні негайно, після одержання припису, перевірити у себе наявність лікарських препаратів зі списку, після чого вилучити їх із обороту для подальшого знищення та утилізації.

У списку заборонених ліків містяться, зокрема, препарати російського виробництва проти правця і стафілококових інфекцій.

Також серед переліку наявні ліки українського, німецького, польського, угорського, болгарського, бельгійського, французького, румунського, датського, іспанського, італійського та австрійського виробництва.

Разом з тим варто відзначити, що раніше в Україні запроваджено тимчасову заборону на застосування та реалізацію відомого препарату для профілактики та лікування дефіциту кальцію та вітаміну D. Про це йдеться в розпорядженні на сайті Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Популярні новини зараз
Екстрасенс Макс Гордєєв попередив про можливість повторного наступу окупантів на Харків: "Тримайтеся" Українці отримали неправильні платіжки за газ, у відомстві назвали причину Українцям можуть скасувати індексацію зарплат через зростання інфляції: що буде з виплатами "Зимові" платіжки за газ змусять гаманці "схуднути": чому українцям доведеться платити більше
Показати ще

У розпорядженні вказано препарат "Кальцій-Д3 Нікомед Форте" 60жевательных таблеток серій 11429329, 11433082 Такеда АС, Норвегія.

Наразі вже відомо, що у профільному відомстві відповідне рішення було прийняте ще 18 липня. Повідомляється, що воно обгрунтоване терміновим повідомленням від Держслужби в Чернігівській області та Києві, а також на підставі негативних висновків про якість продукту.

Крім того відзначається, що цей препарат було знято з продажів на невизначений термін. Причиною такого кроку відомтсва стала невідповідність вимогам реєстраційних данних.

Таблетки Кальцій-Д3 Нікомед Форте" досить популярний серед українців і використовується для профілактики та лікування дефіциту кальцію та вітаміну D у пацієнтів літнього віку. Крім того, найчастіше його використовують як доповнення до специфічної терапії остеопорозу.

Крім того варто додати, що в Україні знову тимчасово заборонили продаж двох препаратів. На цей раз від тиску - "Вазар" і "Вазар Н".

Причиною заборони називають виявлення шкідливих домішок, які можуть бути канцерогенами для людини.

Препарат "Вазар", який застосовують від високого тиску, продавати тимчасово і не застосовувати в аптеках і лікарнях України до того моменту поки не буде висновку експертизи.

При цьому держслужба ввела постійну заборону на "Валсар Н" в порошку, який виробляється в Китаї. Ці ліки також застосовують проти високого тиску.

МОЗ закликає скасувати заборону серії вакцин для профілактики ряду хвороб

Нагадаємо, в Україні заборонили популярні таблетки для горла.

Як повідомляв "Знай.ua", в Україні заборонили популярний крем.

Також "Знай.ua" писав, що популярний препарат повернули до українських аптек.