Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками ввела заборону на продаж, зберігання і реалізацію препарату "Армадін".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє "Обозреватель".
Згідно з даними відомства, заборона введена на підставі закінчення терміну дії тимчасової заборони.
Зокрема, заборона стосується лікарського засобу "Армадін" (розчин для ін'єкцій 50 мг/мл по 2 мл в ампулах № 10) серії 71308015, виробництва "Лекхім-Харків".
У зв'язку з цим Держслужба своїм розпорядженням зобов'язала всі суб'єкти госпдіяльності, які здійснюють реалізацію, зберігання та застосування даного препарату негайно перевірити наявність забороненого препарату і зняти його з обороту для подальшого знищення або повернення постачальнику. Варто відзначити, що вперше за три роки Держлікслужба розпочне масштабну перевірку діяльності аптек та всього спектру фармацевтичних препаратів, який вони реалізують.
"Понад 3 роки аптечні заклади та лікарські засоби, які вони реалізували, були практично поза профільним контролем. Тобто недобросовісні учасники ринку мали підстави цим реально зловживати. І мова тут іде не лише про якість чи фальсифікат ліків, але й про відсутній контроль за цінами на медикаменти. Уряд, розуміючи ці проблеми, зняв мораторій на перевірки аптек", - пояснили у Міністерстві охорони здоров'я.
Керуватися будуть постановою Кабінету міністрів від 23 лютого 2018 року "Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України “Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Фактично саме цей документ вважається підставою для системних перевірок. Затвердили також план на рік щодо скасування мораторію, який був запроваджений влітку 2014-го.
З того часу статистика наявності підробних ліків на полицях українських аптек шокує: за загальними підрахунками до 40 % фармацевтичного ринку знаходиться в тіні, тобто це практично третина всіх існуючих засобів, а серед європейських країн - 5-8%.
У кращому випадку такі "препарати" матимуть "ефект плацебо" – пустої пігулки, яка нічим не допоможе хворому. Але іноді фальсифікат призводить до вбивчих наслідків.
Чорний ринок ліків – справа прибуткова, стоїть на третьому місці після незаконного збуту наркотиків та алкоголю, оцінюється у 90-100 млрд доларів. Боротьба із нелегами з боку структур безпеки поки не була такою успішною, як того вимагають міжнародні стандарти. Та чи зміниться ситуація після скасування мораторію, покаже час.
В Україні заборонили ліки, через які загинув 7-річний хлопчик у Сумах
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що ці хитрощі допоможуть повернути неякісний товар.