Опубліковано новий перелік населених пунктів Донецької і Луганської областей, що входять в зону бойових дій відповідно до нових правил у зв'язку з початком проведення операції об'єднаних сил.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСписок опублікував волонтер Роман Доник в Facebook.
Він також зазначає, що всі інші населені пункти до кордонів з Харківської та Дніпропетровської областей входять в "зону безпеки". Для них до окремого розпорядження командувача операцією ОС нічого не змінюється.
Про всі обмеження і створення районів "обмеженого доступу" і "забороненого доступу" командування ООС буде сповіщати заздалегідь ", - зазначив волонтер. До цього в Міноборони повідомили, що районом бойових дій вважається район, охоплений бойовими діями уздовж лінії зіткнення, де підрозділи ЗСУ, інших військових формувань та правоохоронних органів виконують бойові завдання по недопущенню прориву противника вглиб території держави. Але конкретні населені пункти не називалися.
У цій зоні за рішенням командувача Об'єднаних сил, можуть створюватися райони обмеженого доступу і заборонені для доступу райони.
Варто відзначити, що у понеділок, 30 квітня, в Україні офіційно закінчилася АТО і стартувала Операція Об'єднаних сил: цей формат прописаний в так званому законі "про реінтеграцію". Що таке Операція Об'єднаних сил
Це комплекс заходів військового та організацінно-правового характеру, спрямований на забезпечення національної безпеки і оборони, стримування і відсіч російській збройної агресії.
Чим відрізняється від АТО
Головна відмінність в проведенні військових операцій на Донбасі полягатиме у підпорядкованості. Якщо раніше АТО проходила під загальним керівництвом Антитерористичного центру СБУ, зараз ООС проходить під стратегічним керівництвом Генштабу ЗСУ.
Командувачем Об'єднаних сил на Донбасі є генерал-лейтенант Сергій Наєв.
Він прибув на Донбас ще 23 квітня. Об'єднаний оперативний штаб ЗСУ - головний орган, якому будуть підпорядковані сили ЗСУ, Нацполіціі, СБУ, Держприкордонслужби та всі, хто займається забезпеченням національної безпеки і оборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій і Луганській областях.
Особливий порядок
З 30 квітня на деяких територіях почне діяти особливий порядок. Органам сектора безпеки і оборони, іншим держорганам, залученим в ООС, надаються спеціальні повноваження.
Умови для настання особливого порядку:
- Загроза застосування засобів ураження, в тому числі ракетних військ і артилерії, реактивних систем залпового вогню і авіації.
- загроза здійснення терористичних актів і диверсій.
- Рух військових колон.
- Проведення заходів з пошуку і знищення диверсійно-розвідувальних сил противника.
- Проведення заходів з розмінування місцевості та об'єктів.
- Проведення заходів бойової та оперативної підготовки.
- Проведення заходів оперативно-розшукової роботи.
- Виникнення надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру.
- Перевірка готовності сил і засобів об'єднаних сил до виконання завдань за призначенням.
- Забезпечення безпеки переміщення і перебування вищого військово-політичного керівництва держави, представників держав-партнерів.
Які права отримають військові
- Військові отримують особливі повноваження і в разі крайньої необхідності можуть:
- використовувати зброю та спецзасоби;
- затримувати осіб і доставляти їх в поліцію;
- перевіряти документи;
- здійснювати особистий огляд громадян, їх речей і транспортних засобів;
- тимчасово обмежувати або забороняти рух транспорту і пішоходів;
- входити в житлові та інші приміщення, що належать громадянам;
- користуватися в службових цілях транспортом і засобами зв'язку громадян, підприємств і організацій, за винятком транспортних засобів дипломатичних і міжнародних організацій.
Кінець АТО. "Війна на три літери" закінчується в понеділок
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Петро Порошенко на весь світ оголосив про закінчення АТО