Згідно з новими правилами, розмір компенсації буде визначатися щорічно обласними та столичної адміністраціями. Кабмін лише затвердив основний принцип розрахунків на місяць: середня вартість проїзду збільшується не менш ніж на 30 поїздок.

Однак не у всіх українців єдина думка щодо цього нововведення.

Хтось вважає, що так давно пора було зробити, а інші категорично проти.

Монетизация льгот

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що українцям стали приходити повідомлення про те, що вони позбавляються пільг на оплату комунальних послуг. Причина - дохід перевищує податкову соціальну норму. Пенсіонери в паніці, вважають, що у них хочуть відібрати надбавку до пенсії. Однак чиновники запевняють: якщо вас позбавили пільг, то можна спробувати скористатися субсидією.

"Листи щастя"

Пенсіонерка з Києва Лідія Хозяїнова на свята отримала офіційне повідомлення. "Мені повідомили, що пільг у мене тепер немає. Ні на комуналку, ні опалення, ні на телефон. Знижкою на телефон я ніколи не користувалася, а ось що стосується комуналки, то у мене субсидія є. Я дуже засмутилася, що її тепер втрачу, адже так я плачу 400 грн, а доведеться - 1800 грн., що рівно ті гроші, які восени мені додало уряд до пенсії", - обурюється жінка.

Як розповів заступник директора департаменту соцполітики Київської адміністрації Максим Бутченко, справа в тому, що багатьом категоріям скасували пільги.

"Тобто якщо ви або ваші рідні, наприклад, є дитиною війни або чорнобильцем, то вам у зв'язку з перерахунком доходів (зміна прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати. - Авт.) Можуть скасувати пільги", - пояснив Бутченко.

Вони перераховані в постанові Кабміну №389 та стосуються колишніх правоохоронців, чорнобильців, учасників воєн (у тому числі атошников), дітей війни, колишніх бюджетників, які працювали в сільській місцевості, жертв нацистських переслідувань, ветеранів праці. Всі вони отримували право на пільгову оплату комунальних послуг, плата за телефон і на встановлення квартирного телефону.