Ставлення українців до російської мови за останні роки кардинально змінилося, це факт. Ірина Бешкетина, глава Фонду "Демократичні ініціативи", опублікувала останні результати опитування українців щодо статусу російської мови в країні.

Свіжі дані, оприлюднені на сайті "Української правди", говорять про те, що за останні роки українці цілком змінили свою думку щодо російської мови.

"Протягом тривалого часу, як показує моніторинг Інституту соціології, в суспільстві переважала підтримка надання офіційного статусу російській мові: у 1996 році 50% були "за", і лише 25% - "проти", - зазначила Бешкетина.

Рік за роком українці все менше підтримували мову, тепер вже, окупанта. Негативне ставлення зростало, досягнувши рівноваги у 2012 році.

"А ще пізніше, зі зрозумілих причин, підтримка надання російській мові офіційного статусу різко впала, а протидія різко зросла. Останні опитування показують уже співвідношення 50:30, але зі зворотним знаком", - додала глава Фонду.

Популярні новини зараз
Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Звертайте увагу на серійний номер: які гривневі банкноти можна продати за нечувані суми Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Бешкетина вважає, що мовне питання досі залишається яблуком розбрату серед людей у регіонах країни.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", випускники шкіл національних меншин повинні володіти українською мовою і велика частина предметів повинна викладатися державною мовою. Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

"У нас є одна основна позиція: у всіх школах України (і в школах національних меншин) випускники, завершивши повна загальна середня освіта в українській школі, повинні вільно володіти державною мовою", - підкреслила вона в інтерв'ю виданню Уніан.

Також портал повідомляв про те, що у Верховній Раді зареєстрований законопроект № 8224, яким пропонується ввести кримінальну відповідальність за розпалювання ненависті на мовному ґрунті.

Про це повідомив автор законопроекту, засновник політичної партії «ОСНОВА» Сергій Тарута.

«У зв'язку з президентськими виборами в Україні знову активізувалося маніпулювання на тему мовного питання. Політики або кандидати у політики маніпулюють свідомістю громадян України мовними питаннями, намагаючись залучити електоральну підтримку на свою користь за рахунок навмисної поляризації думок людей, в тому числі і з питань державної мови», — зазначив Сергій Тарута.