Венеціанська комісія, яка аналізувала новий український закон про освіту, не підтримала домагання Угорщини щодо утиску національних меншин.

"Відкриємо таємницю до публікації офіційного висновку - значна кількість зауважень української сторони були прийняті, висновок збалансований і конструктивний", - написала в Facebook міністр освіти Лілія Гриневич.

Тому міністерство погодилося продовжити перехідний період для нових норм по мові. Офіційний висновок комісії буде опублікований в понеділок.

"Сама теза висновок полягає в тому, що стаття 7 є рамковою і підлягає подальшій деталізації, зокрема в Законі "Про загальну середню освіту", - написала Гриневич.

Популярні новини зараз
Подорожчає не лише електроенергія: комуналка стане непідйомною ношею Українські пенсіонери отримають доплати за стаж: у кого зростуть виплати вже цього літа Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги
Показати ще

Комісія також підкреслила, що питання змісту і обсягу прав відносяться виключно до компетенції Конституційного Суду України. Ряд питань застосування мов має вирішуватися спеціальними законами. А це означає, що претензії Угорщині не підтримані.

Однак в інстанції підтримали перехідний період, який повинен тривати до 2020 року.

Гриневич про закон

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Україна відмовляється міняти статтю закону "Про освіту", яка стосується мовного питання в школах. Лише введення в силу деяких положень документа можуть перенести.