МОЗ оприлюднило докладну інструкцію для громадян, в якій пояснюється, як правильно вибрати сімейного лікаря. Про це йдеться на сайті відомства.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Медична допомога не прив'язана до місця прописки, проживання або розміру хабара. Кожен українець може вибрати терапевта, педіатра, або сімейного лікаря в будь-якому медичному закладі, а гроші за ваше медичне обслуговування заплатить держава", - наголошується в повідомленні.
Наразі процес вибору лікаря і укладання договорів проходить в пілотному режимі.
В міністерстві радять в першу чергу визначитися з кандидатурою лікаря. Коли ви вирішили, кому хочете довірити своє здоров'я, потрібно підписати з цим лікарем декларацію (договір, - ред.).
"Установи первинної медичної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі, підписують контракт з національною службою здоров'я, а пацієнти - декларацію з тими лікарями, яких самі собі вибрали", - наголошується в повідомленні.
Декларація підписується безстроково, тобто не потрібно буде щороку її продовжувати. Але якщо ви захочете підписати угоду з іншим лікарем, то зможете зробити це в будь-який час.
Для підписання угоди з лікарем потрібен паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо ж ви підписуєте декларацію з педіатром або сімейним лікарем, який буде обслуговувати вашу дитину, то також знадобиться свідоцтво про народження дитини та паспорт і код обох його батьків чи опікунів.
Лікар внесе ваші дані в систему, роздрукує декларацію, яку пацієнт підписує в двох примірниках, один з яких залишається у вас.
Фахівці звертають увагу на те, що потрібно уважно перевірити дані перед тим, як підписати декларацію.
"Декларація з'явиться в системі після подвійної авторизації: лікар попросить назвати код, який надійде вам смс-повідомленням. Якщо ж у вас немає мобільного телефону, лікар сфотографує або сканує ваші документи, щоб долучити їх до декларації. Тільки після цього декларація з'явиться в системі" , - йдеться в повідомленні.
У разі відпустки чи хвороби у вашого лікаря повинна бути заміна. При цьому, один лікар може обслуговувати максимум дві тисячі пацієнтів.
В інструкції також радять звертатися до медиків при першій необхідності і не давати хабарів.
У 2018 року заклад, в якому працює сімейний лікар, почне отримувати пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, який уклав з ним договір. Планується, що в 2018 році середня виплата на первинній ланці складе близько 370 грн за одного пацієнта, в 2019 році - 450 грн. За дітей і людей старшого віку виплата буде в два рази більше.
"Все залежить від того, яка кількість і якого віку лікар візьме собі пацієнтів", - додали в прес-службі МОЗ.
Як повідомляв портал "Знай.ua", 19 жовтня Верховна Рада проголосувала за законопроект, необхідний для запуску медичної реформи.