Держава збирається надавати українським мамам часткову фінансову компенсацію для оплати послуг нянь.

"Якщо мама працює, важливо підтримати, дати можливість найняти няню, щоб доглядала за дитиною. Якщо ви запрошуєте няню, ми будемо вам компенсувати. На даний момент це приблизно 1500 грн в місяць", — заявив 30 травня на засіданні Кабміну прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

За словами прем'єра, витрати на цю програму будуть закладені в державний і місцеві бюджети на наступний рік. Крім того, Гройсман анонсував прийняття ще низки рішень для підтримки дітей та їх батьків. Зокрема, впровадження практики видачі бебі-боксів (наборів для новонароджених) всім матерям, зазначивши, що це є нормою для цивілізованих країн. Не менш важливим завданням на найближчий час прем'єр-міністр назвав ліквідацію черг у дитячі садки. Правда, не повідомив, як цього домогтися.

Популярні новини зараз
Російські окупанти почали використовувати діточок українських захисників в цілях шантажу - не можуть після такого називатися людьми На Максима Галкіна напали під час виступу через жарти про росію: артист показав обличчя в гематомах "Холостячка" Злата Огнєвіч показала нічну спокусу у Львові: важко триматися "В очах біль і сум": не сказавши, а ні слова хворий Потап не розгубився - вийшов прямо до людей та зібрав 10 000 євро
Показати ще

"Я хочу досягти того, щоб в країні була висока народжуваність. Українців повинно бути багато. Але українців повинно бути багато щасливих!", — заявив Володимир Гройсман.

Треба сказати, що на словах все це звучить вельми перспективно і дуже навіть здорово. Але при цьому, глава уряду явно забуває про те, що зарплати в Україні найчастіше не дозволяють батькам наймати няню для дитини. До того ж, якби в країні були гідні зарплати і соціальні виплати, як "в цивілізованих країнах", то, можливо, матерям і не треба було б працювати і наймати нянь, за які держава має намір частково платити.

Що ж стосується демографічної ситуації, то статистичне відомство зазначає, що з початку поточного року чисельність населення України скоротилася ще на 64,4 тисячі осіб. За даними Державної служби статистики, станом на 1 квітня в Україні проживали 42 мільйони 322 тисячі осіб.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що в Україні в результаті зростання інфляції продовжать зростати ціни на ліки. Про це повідомив Президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк. Він розповів, що всі ціни на ліки на умовний календарний рік подорожчають пропорційно інфляції. Крім того, він також розповів про божевільні збитки компаній, маючи на увазі те, що держава не покриває витрати пацієнтів на лікування.