В Україні в результаті зростання інфляції продовжать рости ціни на ліки.

Про це повідомив Президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

Він розповів, що всі ціни на ліки на умовний календарний рік здорожчають пропорційно до інфляції. Крім того він також розповів про шалені збитки компаній через, те, що держава не покриває витрати пацієнтів на лікування.

"За рік лікарська кошик дорожчає умовно пропорційно відсотку інфляції. Якщо говорити про медикаменти, як про продукти вимушеного попиту, то багато українців змушені на них економити, так як держава не компенсує витрати пацієнтові на лікування. Компенсація в 1 мільярд гривень, яку планують виділити на гіпертонію, діабет і астму - крапля в морі. Для літніх людей, хворих, інвалідів, в силу їх доходів, лікування просто недоступно. Нацбанк на наступний рік оголосив про 9% ставки рефінансування, а це значить, що інфляція буде більше 16% і ціни на ліки будуть рости", - сказав Сердюк.

Він уточнив, що більше третини українців не можуть купити ліки.

"Більше третини українців лікування недоступне взагалі. Для близько 80% громадян покупка ліків - це фінансова проблема. Серйозні захворювання, такі як інфаркт, інсульт, онкологія може привести до фінансового краху цілі сім'ї. Багато українців, не маючи коштів на лікування, повільно вмирають", - підкреслив Сердюк.

Популярні новини зараз
Світло відключатимуть на 6 годин, а про опалення взимку і не мрійте: українців серйозно попередили РФ може відкласти наступ через несподівані обставини Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо
Показати ще

За його словами, пенсіонери в поточному році змушені витрачати на ліки до 2500 гривень на місяць.

"При цьому держави може компенсувати лише до 100 гривень на місяць. Відповідно програма доступних ліків не працює на належному рівні. Найголовніше питання до уряду, коли будуть зняті податки на ліки?", - резюмував Сердюк.

Варто відзначити, що раніше вчені Массачусетського технологічного інституту знайшли спосіб подолати рак мозку. Стаття з результатами роботи опублікована в журналі Nature Communications.

Дослідники використовували ліпосоми, забезпечені трансферинновыми "хвостами", які потрапляють в злоякісні тканини. Вони випускають ліки і вбивають більше клітин, ніж існуючі методи лікування.

Відзначається, що гематоенцефалічний бар'єр перешкоджає проникненню мікроорганізмів і токсинів з кровоносної системи головного мозку в нервові тканини, що ускладнює доставку ліків для боротьби з пухлинами головного мозку.

За словами вчених, є клас препаратів - BET-інгібіторів, які пригнічують активність онкогенних білків і допомагає повернути глиоме чутливість до TMZ. Інгібітором є молекула JQ1. Її протипухлинна активність була доведена на клітинних культурах.

Вчені створили наночастинки, всередині яких знаходиться рідка фаза. Ліки можуть перебувати як у ній, так і всередині бішару. Частинки прикріплюються до поверхні молекули, що полегшують прохід через ГЕБ.

Дослідники використовували здорових мишей під час випробувань і гризунів, яким вводилися ракові клітини U87MG (людська) або GL261 (мишача гліома). Пухлини зростали протягом двох тижнів після імплантації. Потім в кров гризунів вводилися наночастинки.

Тваринам без гліоми вводилися наночастинки з трансферриновыми лігандами (Tf-NP) або з фолієвою кислотою (Fol-NP), після чого їх кількість в тканинах мозку спостерігалися з допомогою через отвір в черепі.

Tf-NP накопичувалися краще, ніж Fol-NP і наночастинки без лігандів. Tf-NP теж долали бар'єр у хворих мишей. Вчені довели, що наночастинки випускають ліки за 72 години.

В Україні здорожчають ліки

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що затримали бізнесмена, який наживався на пораненнях сепаратистів.