Святий Михайло – це покровитель тих, хто бореться зі злом, і охоронець воріт раю. І саме 19 вересня (6 вересня за старим стилем) відзначається Михайлівське диво. Це свято дуже важливе для християнства, тому з ним пов'язана дуже цікава історія, і досить багато різних традицій, про які ми і хочемо вам розповісти.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМихайлівське диво 2017: історія свята
У 4 столітті християнин Архип спорудив храм, біля джерела, який зцілив його дочку від німоти. Звичайно, в таке місце почала приходити величезна кількість християн, і навіть язичників, щоб помолитися, і зцілитися від різних недуг. Але, це дуже не сподобалося ідолопоклонникам, які вирішили зруйнувати цей храм. Вони зуміли поєднати дві річки, і направити їх в русло храм, який точно не витримав би такого потоку води.
І тоді, Архип, який і спорудив храм, почав молитися, щоб врятувати церкву. І Бог почув його, і відправив на допомогу Архангела Михайла. Він прийшов до храму, і одним ударом свого жезла зробив розколину в горі, куди пішла вся вода. Ідолопоклонники дуже злякалися цього, і просто розбіглися в різні сторони.
Так і був врятований храм, і з'явилося Михайлівське диво, яке тепер відзначається щорічно.
Михайлівське диво 2017: традиції свята
Звичайно, з таким торжеством пов'язано величезна кількість різних традицій, головною з яких є те, що працювати в Михайлівське диво не можна. А якщо ж є справи, які ніяк не можна відкласти, то їх потрібно закінчити до обіду.
Так само, в Михайловске диво було прийнято організовувати "сходки" – це зібрання родичів, де вони ділилися своїми образами і розбіжностями, і намагалися знайти виходи з такої ситуації. Тому, в Михайлівське диво потрібно було забути всі образи і сварки. А після таких зібрань, було прийнято обніматися, і накривати пишний стіл і різних страв. До речі, кожен повинен принести хоча б одну з них.
Нагадаємо, що 19 вересня всі християни відзначають Михайлівське диво.