Мешканці підконтрольної Києву території Донецької та Луганської областей мало довіряють українським ЗМІ.

Про це свідчать результати дослідження "Детектор медіа", яке провели у липні-серпні 2017 року.

Дослідження показує, що мешканці Донбасу вкрай зрідка обирають джерела інформації усвідомлено і раціонально. Вони скептично налаштовані практично до всіх ЗМІ. Респонденти демонструють високий рівень недовіри до інформації з українських джерел.

Причиною цього опитувані назвали популізм політиків і невідповідність реальності повідомлень про ситуацію на фронті. Сильною є втома від домінування негативу в дискурсі українських ЗМІ, від фокусування на негараздах, насильстві, економічній та соціальній безвиході, від політики як такої.

Існує сильне роздратування від невідповідності медіаконтенту інформаційним потребам громадян, ігнорування їхніх проблем та невідображенням їхньої реальності. У цілому ставлення до українських медіа можна визначити словами: "Це не про нас".

Популярні новини зараз
Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів
Показати ще

Більше довіри викликають ті медійні повідомлення, що безпосередньо стосуються цих громадян, правдиво і з позиції простої людини показують дійсність, відповідають їхнім запитам на інформацію.

Респонденти користуються російськими та сепаратистськими ЗМІ, але не стільки з ідеологічних міркувань, скільки для отримання альтернативної точки зору і втечі від негативного медіа дискурсу.

Певна частина респондентів шукає аналітичний контент на авторських проектах, блогах. При цьому у сприйнятті людей розмита межа між медіа, блогерами, політиками, урядом. Недовіру до окремих політиків чи влади вони переносять на медіа.

В опитуванні брали участь 173 респонденти у дев'ятьох населених пунктах: у Маріуполі, Покровську, Слов’янську, Світлодарську/Луганському у Донецькій області і в Лисичанську, Старобільську, Сєверодонецьку, Станиці Луганській і Золотому/Гірському Луганської області.

Дивіться відео "Донбас - це Україна!"


Як повідомляв портал "Знай.ua", журналісти провели соцопитування серед мешканців окупованих територій, аби дізнатися, чи купують люди товари з позначкою "зроблено в Україні".