Серцево-судинні захворювання вперто посідають перше місце серед причин смертності на планеті. З кожним роком актуальність досліджень такого роду хвороб лише зростає: це пов'язано в тому числі з зрослої тривалістю життя і старінням населення розвинених країн. Вчені знайшли ще один спосіб визначити, чи належить людина до цієї групи ризику і це можна прочитати, в буквальному сенсі, у неї на лобі.

Сучасна медицина значно просунулася в прогнозуванні та попередження серцево-судинних захворювань. Зараз нові результати представили французькі вчені з Тулузького університету. Свої висновки вони виклали в рамках Щорічної конференції Європейського товариства кардіологів у Мюнхені.

Раніше фахівці багаторазово наголошували на зовнішніх проявах внутрішніх проблем організму. Зокрема, про серйозні проблеми зі здоров'ям можуть розповісти зморщки на обличчі. І хоча переважно зморщки є наслідком надмірної міміки, деякі з них все ж означають, що це не лише міміка.

Французькі вчені зосередили свої зусилля саме на горизонтальних зморшках на лобі. У дослідженні брали участь 3200 чоловік, вік яких на момент старту експерименту становив від 32 до 62 років. Зморшки на лобі фахівці оцінювали за шкалою від нуля до трьох - залежно від того, як сильно вони були виражені.

Популярні новини зараз

Тендітна Тоня Матвієнко сховалася за широкою спиною Арсена Мірзояна - про таке мріє кожна жінка

45-річна Могилевська "проміняла" мільйонера на 71-річного Поплавського: "Ми худнемо"

Будівельник з Львівщини закохав у себе Тіну Кароль на "Голос країни": Балан так не вміє

Ніну Матвієнко позбавив пенсії режим Януковича: "Я грошей не бачила"

Показати ще

Спостереження проводили протягом 20 років, за цей період 233 добровольця померли.

Подальші дослідження показали, що в якості маркера загрози смерті в результаті серцево-судинних захворювань можна розглядати кількість і вираженість зморшок. У тих учасників експерименту, зморшки яких експерти оцінили в два-три бали, ризик смерті від хвороб серця в десять разів перевищував ризик смерті волонтерів, які отримали нуль балів.

Звичайно, медики врахували вік, стать, шкідливі звички і ряд інших чинників.

"Чим більше у вас зморшок на лобі, тим вище ризик вашої смерті", - заявив провідний автор експерименту Йоланда Еськироль (Yolande Esquirol). Вчені поки що не можуть однозначно пояснити причини такого взаємозв'язку. На їхню думку, ними можуть бути атеросклероз - хронічне захворювання артерій - і його зовнішні прояви.

Дивіться: Як розпізнати серйозні хвороби за язиком

Нагадаємо, в людському тілі вчені випадково виявили ще один орган, невідомий науці раніше.

Як повідомляв раніше "Знай.ua", лікарі розповіли, скільки солі можна їсти дітям, щоб уникнути навантаження та нирки та серце.

Також "Знай.ua" писав, що у США з життя пішов сенатор-республіканець Джон Маккейн. Відомому політику було 82 роки.