В Україні рівень інляціі може знизитися до 5%, почекати доведеться ще два роки, до 2020-го. У всякому разі, так прогнозує Національний банк.

Відповідну заяву зробив заступник голови регулятора Дмитро Сологуб, повідомляється на сторінці НБУ в Facebook.За його словами, більш жорстка монетарна політика сприятиме поверненню інфляції до цільового діапазону в другій половині 2019 і її зниження до 5% на кінець 2020 року. Також експерт зазначив, що українська економіка відновлюється, незважаючи на військовий конфлікт і торгові обмеження з боку Росії.

"Більш жорстка монетарна політика буде сприяти поверненню інфляції в цільовий діапазон в другій половині 2019 року і її зниження до 5% на кінець 2020 року", - сказав Сологуб.

Популярні новини зараз

Вагітна Осадча перетворилася на ніжну кішечку під шум моря: "Мій Юрочка"

"Моя бабуся Софія Ротару загинула у вересні": українка приголомшила зізнанням

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

У нової "Холостячки" Злати Огнєвіч виявилося вже є кохана людина

Показати ще


Він зазначив, більш жорсткі монетарні умови нададуть стримуючий ефект для зростання економіки країни, проте така політика НБУ є вимушеним заходом для поступового зниження інфляції.Трохи раніше представники Національного банку заявляли, що інфляційний тиск з початку року залишилося на минулорічному рівні, тому про зниження базової облікової ставки до кінця року мови не йтиме.Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що український Монетний двір планує в найближчому майбутньому вийти на міжнародний ринок і карбувати монети не тільки для себе, але і для інших держав на замовлення.

Нове валютне законодавство, яке готується впровадити українська влада, відрізняється рядом системних недоліків. Законопроект №8152 "Про валюту" містить ряд спірних моментів, незважаючи на наявність в ньому позитивних аспектів.

Ми також писали про те, Національний банк України планує в найближчому майбутньому вивести з обігу дрібні паперові купюри. Так, тепер 1,2,5 і 10 гривень замінять монетами, зразки яких вже презентували українцям. Представники регулятора пояснили, що таким чином держава намагається досягти оптимального співвідношення між якістю і кількістю купюр та монет в обігу. До всього іншого, це наблизить нас до досвіду інших європейських держав, у яких в обігу вже давно є монети номіналом 1 і 2 євро.