Нацбанк вводить нові гроші: що треба знати українцям

поділитись
Одна гривня тепер схожа на одну копійку

В Україні через пару тижнів з'являться у зверненні новенькі монети. Відомо, що НБУ введе одну гривню та дві монетами. А через пару років в обігу з'являться ще п'ять і десять.

Так, паперові купюри номіналами один, два, п'ять і десять гривень взагалі перестануть друкувати, щоб згодом їх замінили металеві гроші. Так, за підрахунками Нацбанку, держава заощадить мільярд гривень. Про це повідомляють українські ЗМІ.

У верстат заряджають шматочки металу - виїжджають викарбувані нові одногривневі монети.

"Сплав дуже дорогий і тому було вирішено замінити алюміній та бронзу на сталь. Якщо б ми сьогодні карбували одну гривню, вона б коштувала набагато дорожче, ніж номінал однієї гривні", - говорить директор Монетного двору НБУ Володимир Решинский.

Час служби паперових грошей - рік. Металевих - 20. Одна гривня тепер схожа на одну копійку. Копійка була 16 міліметрів, гривня - 18. На монеті зображений Володимир Великий.

Дві гривні трохи більше - 20 міліметрів. Такого ж сріблястого кольору. Замість герба - Ярослав Мудрий.

Зображення, які були на паперових грошах, частково зберегли на металевих.

Сховища на Монетному дворі, в яке скидають купу копійок, як у мультфільмах про скарби, немає. Всі відразу рахують та упаковують. Якщо не буде вистачати хоч однієї монети – будуть шукати, поки не знайдуть. Один брикет упакованих копійок важить чотири кілограми, у ньому упаковані 2 тис. грн.

Держава замовила 140 мільйонів одногривневих монет та 145 мільйонів - двогривневих.

Через рік обіцяють розпочати заміну 5-гривневих та 10-гривневих купюр. Тому гаманець є сенс замінити на ридикюль.

Як повідомляв портал "Знай.uа" після того, як Сполучені Штати ввели санкції щодо Росії, курс рубля впав до 65.06 за долар – показник, який бачили в останній раз в листопаді 2016-го року.

Політичний аналітик Олег Паламар розповів, які ще санкції європолітики введуть проти Росії і як це вплине на українську валюту, якщо вплине взагалі. Російська валюта на Московській біржі стрімко втрачає вагу. Чорна смуга для рубля почалася після антиросійських санкцій США.

Автор матеріалу: 
Андрей Волков
Теги: 
монети, купюри, Україна
В мережі розповіли про чергову дикість бойовиків
0
0
02:24 16.07.2018
Синоптики прогнозують короткочасні дощі
0
0
00:18 16.07.2018
Кремлівська фабрика тролів продовжує обдурювати весь світ своїми фейками
0
0
23:57 15.07.2018
Ракурс зйомки дозволяє оцінити не тільки чуттєві риси обличчя виконавця
0
0
21:37 15.07.2018