Українським вченим таки вдалося ребальзамувати тіло хірурга Миколи Пирогова, незважаючи на опір виконуючою обов'язки міністра охорони здоров'я Уляни Супрун і частини українців.

Про це повідомляє "Обозреватель".

Зараз тіло знаходиться в саркофазі склепу Миколаївської церкви-усипальниці, передає Укрінформ. Як відомо, на ребальзамування пішло майже два місяці.

Відповідальність за процедуру взяли на себе вчені і керівництво Вінницького національного медуніверситету ім. М. Пирогова. Аналогів цієї роботи в світі не існує.

Вартість "операції" склала близько 200 тисяч гривень. І в цей раз для ребальзамування російських учених не залучали.

Популярні новини зараз
ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Як відомо, останні чотири ребальзамації проводилися разом з москвичами: тоді з ними працювали вчені Вінницького медичного університету і співробітники музею.

Для цих цілей в музеї Пирогова навіть обладнали лабораторію - такі процедури тут проводили в 1994, 2000, 2005 і 2011 роках за участю експертів науково-дослідного і навчально-методичного центру біомедичних технологій Всеросійського інституту лікарських і ароматичних рослин.

Відзначається, що тіло хірурга знаходилося в спецрозчині з 14 березня, а 19 квітня його повернули в саркофаг, після чого усипальниця Миколи Пирогова знову відкрилася для відвідувачів.

Сама в о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун закликала не виділяти кошти на перебальзамування тіла видатного хірурга і засновника топографічної анатомії Миколи Пирогова. За її словами, на ці кошти можна купити більше сотні упаковок препарату для лікування гострого лейкозу, з чим погодився б і сам Пирогов.

Разом з тим варто відзначити, що у Вінницькому кардіоцентрі хірурги вперше провели унікальну операцію на серці за методикою професора Феррацци, спрямовану на боротьбу з синдромом раптової серцевої смерті.

Про це повідомила завідувачка прес-центру Вінницького обласного Центру здоров'я Олена Шмигельська.

"У Вінницькому кардіоцентрі успішно проведена унікальна кардіохірургічна операція при гіпертрофічній кардіоміопатії. Дана операція за методикою професора Феррацци (Монца, Італія) спрямована на боротьбу з синдромом раптової серцевої смерті. Вона проводиться в умовах штучного кровообігу і є золотим стандартом лікування пацієнтів з важкими та рефрактерними до медикаментозної терапії симптомами захворювання", - зазначила Шмигельська.

Згідно словами Шмигельської, група фахівців на чолі з заступником директора Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова Костянтином Руденко з Вінницького кардіоцентру в суботу, 3 березня, планують провести ще одну таку ж операцію. У той же час столичні фахівці допомагали колегам з регіону освоїти методику таких операцій, щоб вони проводилися в обласних кардіоцентрах регулярно.

Варто зазначити, що зазначена операція вважається сучасним ефективним методом лікування гіпертрофічної кардіоміопатії. Досі в Україні такі оперативні втручання виконувалися лише в Експертному центрі лікування хворих з ГКМП м. Києва, яка функціонує на базі НІССХ ім. Амосова.

Зроблено в Україні. Хірург-новатор Микола Пирогов

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українські лікарі провели надскладну операцію.