Купуючи продукти, ми зазвичай звертаємо увагу на термін придатності, а не на склад. Але виробник навіть в списку інгредієнтів може вказати далеко не всю правду, а то і взагалі зробити продукт із зовсім інших компонентів – із замінників, які можуть бути навіть шкідливими для здоров'я.

ТОП-5 продуктів, які фальсифікують найчастіше

На першому місці - молочні продукти, зокрема, вершкове масло. Виробники часто замінюють тваринні жири рослинними.

"Ми завжди радимо звертати увагу на найменування продукту, його склад. Тобто якщо ви бачите, що на лицьовій етикетці великими буквами написано "Селянське 72,5%", але немає слів "вершкове масло", то не полінуйтеся перевернути і подивитися, що там написано дрібними літерами. Потрібно переконатися, що це не був маргарин або спред", - розповів експерт Центру незалежних споживчих експертиз" Тест "Ніна Кільдій в інтерв'ю виданню "Сегодня".

Саме молоко підробити складно, проте згущене молоко часто виготовляють з пальмової олії.

Друге місце в ТОПі – це ковбаса, особливо варена. Інгредієнти ковбаси настільки роздроблені, що можна непомітно додати все що завгодно. Наприклад, соєвий білок.

Третю сходинку посіли різні соуси. Кетчупи виробляють не зі свіжих томатів, а з пасти, яку недостатньо концентрують, а також барвників та консервантів.

Але апофеоз фальсифікації - це фальшивий майонез.

" Не використовують яйця виробники при виробництві майонезів. Є поняття "майонезний соус"- він може бути низької жирності, може бути зовсім без яєць. А є поняття "майонез". Там обов'язково повинні бути яйця", - зазначає Кільдій.

Підробляють навіть дуже популярний, особливо в сезон консервації, продукт - оцет. Його розбавляють.

А влітку, попереджа експерт, почнуться ігри з морозивом - під виглядом пломбіру виробники продають десерт сумнівної якості.

Дивіться: Як перевірити повсякденні продукти, які ви купуєте?

Популярні новини зараз

Григорія Чапкіса поховали: Ілона Гвоздьова пояснила, чому прийшло мало зірок

Пророк, який передбачав загибель президента заговорив про нову трагедію на Євро-2021: "Відбудеться під час..."

Аліна Гросу оголилася просто в літаку після "пропажі": "Додому..."

Настя Каменських в бікіні показала, з ким розважалася в Мексиці, поки Потап був вдома

Показати ще