Якщо з приходом осінніх холодів ваша норма кави перевищить допустиму або вам набриднуть звичні еспресо, латте і капучіно – не сумуйте, адже їх легко можна замінити іншими напоями. Вони не лише потішать вас новим смаком і приємними ароматами, а й зігріють та піднімуть життєвий тонус, що так доречно в осінню пору.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМатча
Японський зелений чай матча зараз переживає справжній бум, завойовуючи популярність і в колі переконаних кавоманів.
Горнятко напою підбадьорить на 6-8 годин, в той же час не викличе ефекту "кофеїнового виснаження". Якщо ви практикуєте метод "кілька еспресо за раз, щоб прокинутися", то напевно помічали: на зміну короткострокового припливу сил завжди приходить втома. Після матчі такого не буде.
Цей напій містить рекордну кількість антиоксидантів, а вони очищають організм від токсинів і блокують відчуття голоду.
Отримують матчу з чайного куща. За пару тижнів до "збору врожаю", листя рослини вкривають від сонця, зберігаючи їх свіжість і насичений колір. Його збирають вручну, обробляють парою, щоб уникнути окислення. Сушать листя обов'язково прямими, очищають від стебел і прожилок, а потім перемелюють в яскраво-зелену пудру.
Заварювати матчу можна декількома способами. На воді готують Коічі - густий насичений напій для традиційних чайних церемоній, і усуча - легший варіант, рідкий, повітряний, з салатовою пінкою. Але істинний бестселер осені - матча в поєднанні з теплим спіненим молоком.
Масала
Ще один індійський зігріваючий еліксир бадьорості на основі спецій, чорного міцно завареного чаю і гарячого молока.
В Індії цей напій подають в кожному будинку, хоча на зорі своєї появи він був досить дорогим. Щоб збільшити власні доходи, індійські торговці розбавляли чай прянощами. Згодом ця особливість стала ключовою для масали. У традиційному рецепті також обов'язково використовують мед або згущене молоко.
У холодну осінню пору масала допоможе не розхворівся. Спеції в складі напою покращують травлення і благодійно впливають на роботу серця.
Ройбуш-латте
Ще одна варіація на тему "кава з чаю". На відміну від тієї ж матчі в ройбуш немає кофеїну і зовсім мало танінів. На виробництво чаю йде схоже на голки листя рослини ройбуш: воно піддається природній ферментації і висушується на сонці.
Ройбуш-латте готують з молоком (коров'ячим або рослинним), додають спеції, іноді мед або стевію. Напій виходить пряний, ароматний, з природною солодкістю. Одночасно розслабляє і тонізує, допомагає сфокусуватися, але при цьому не викликає перезбудження.
Куркума-латте
Напій ще поетично називають, "золоте молоко", прийшов на захід з Індії і швидко завоював популярність.
Куркума відома своїми протизапальними властивостями, також вона допомагає очистити кров, запобігає накопиченню холестерину, покращує роботу травної системи і стан шкіри.
У латте з куркумою додають й інші лікувальні спеції, наприклад, сушений імбир і кардамон, а також мед і порцію еспрессо. Виходить напій красивого жовтого кольору.
Кероб
Кероб - подрібнена кора ріжкового дерева. Завдяки унікальному поєднанню користі і смакових якостей напій миттєво став зіркою "зелених" меню ресторанів і кав'ярень.
На його основі готують натуральні десерти і напої, які можна вживати тим, хто худне, дітям, мамам, що годують і навіть діабетикам.
На відміну від какао-бобів, цей суперфуд не викликає викиду інсуліну в кров, не містить кофеїну, щавлевої кислоти і алергену фроманіна.
При цьому кероб солодкий від природи і в поєднанні з молоком стане чудовою заміною традиційному какао та гарячому шоколаду. Його можна готувати на рослинному молоці, додавати спеції - в загальному, експериментувати.
Зігріваючі напої вважаються невід'ємним атрибутом осені. І якщо вам хочеться чогось цікавого, то кожен з цих напоїв подарує смачні хвилини задоволення.
Раніше інформаційний портал "Знай.ua" розповідав, як приготувати глінтвейн.