Росія підтягнула до кордону з Україною чотири ракетні бригади "Іскандерів" з ядерними боєголовками.

Про це написав екс-заступник голови Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант Ігор Романенко.

Крім того він відзначив, що загальна кількість військ РФ в рази перевершує Збройні сили України.

"У нас у ЗСУ є чотири оперативні командування, а росіяни зосередили чотири армії. І порівняйте військовий потенціал нашого оперативного командування та їхніх армій. Вони лише на нашому кордоні зосередили чотири ракетні бригади "Іскандерів" з ядерними боєголовками. І Путін же після анексії Криму сказав, що вони були готові застосувати тактичну ядерну зброю", - впевнений він.

Варто відзначити, що підрозділ американської розвідки, який займається питанням озброєння, вирішив дослідити, наскільки "ядерні" погрози російського президента Володимира Путіна близькі до реальності. І як виявилося, хвалені ракети з нібито необмеженим радіусом дії з тріском провалили абсолютно всі випробовування.

Крилаті ракети Путіна: козир чи ганьба?

Популярні новини зараз
"Війна в Україні завершиться несподівано" – пророцтво монаха з гори Афон Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..." Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію ВПО запропонують розпочати життя з чистого аркуша: як це зробити
Показати ще

На початку року Путін активно готувався просувати свою незмінну кандидатуру на вибори президента РФ. Не дивно, що він використав традиційний метод – похвалитися ракетами "дальнього ураження". На умовах анонімності американським спеціалістам вдалося дізнатися, що чотири рази поспіль в період з листопада по лютий цю техніку тестували, і кожен раз – провально.

Розвідка США зробила висновок, що найдовший випробувальний політ тривав всього більше двох хвилин, а ракета пролетіла 22 милі, перш ніж втратити контроль і розбитися. Найкоротший тест тривав чотири секунди, коли ракета пролетіла п'ять миль.

В розробці такі ракети ще з початку 2000-х років, в них використовується бензиновий для зльоту, а потім перемикається на ядерний двигун для польоту. Цей самий двигун, попри яскраві картинки, демонстровані на прес-конференції, просто не запустився: зброя не змогла досягти здатності необмеженого польоту, яким хвалився Путін.

Секретні тестування

Джерела повідомили, що накази проводити тести були віддані високопоставленими кремлівськими чиновниками, незважаючи на заперечення інженерів, які висловили стурбованість з приводу того, що система досі перебуває в зародковому стані.

В той же час інша російська ракета з ядерною боєголовкою пройшла два успішних випробування і буде готова для озброєння армії до 2020 року. Відзначається, що в даний час у США немає захисту від цієї зброї.

1 березня в посланні Федеральним зборам президент РФ Володимир Путін заявив про створення новітньої зброї, зокрема крилатої ракети з надпотужною ядерною установкою, підводного безпілотника і новітньої лазерної зброї. Путін заявив, що не блефує, тому не слід "розгойдувати човен на ім’я планета Земля", вводячи проти РФ санкції та інші обмеження.

Найбільший розгром російських сил у Сирії: як тануть міфи про непереможну армію країни-агресора

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, секретні факти про підводну зброю Росії.