Київська влада вирішила перерахувати і зареєструвати кожного "дружинника" в місті. Всі члени громадських організацій, які стверджують, що нібито охороняють порядок на добровільних засадах, потраплять в єдиний реєстр.

Створення такого реєстру пояснюють тим, що в Києві більше 13 тисяч чоловік, які отримали право на носіння зброї тільки через те, що є членами різних формувань. При цьому, їх діяльність ніяк не контролюється.

"У Києві тільки "Муніципальна варта" має повноваження щодо захисту правопорядку і може носити травматичну зброю, форму і шеврон", - повідомив начальник управління з питань муніципальної безпеки КМДА Олег Кунявскій.

Справжнього стражника від фейку можна відрізнити за посвідченням синього кольору з підписом керівництва КМДА.

За словами Кунявского, це допоможе з "перевертнями" або самозванцями, які не мають законних повноважень.

Популярні новини зараз
Водійські посвідчення стануть "тимчасовими" документами: автомобілістам готують нові правила Важливі зміни у субсидіях на 2025 рік Влаштуватися на роботу після повістки від ТЦК: що треба знати Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК
Показати ще

"У Києві зараз майже два десятка організацій, які себе позиціонують як формування із забезпечення правопорядку. Наприклад,"Варта Голосіївського району","С-14","Муніципальна поліція" та ін. Це звичайні громадські організації, що не мають до формувань із захисту правопорядку ніякого відношення ", - відзначає він.

Як сказав чиновник, подібні організації не погоджують свою роботу з поліцією, як того вимагає закон. Посвідчення їм видають самі громадські організації.

Сьогодні із законними посвідченнями в Києві тільки 181 представник "Муніципальної варти".

У свою чергу керівник громадського формування "Муніципальна поліція" Юрій Дідовець вважає, що таким чином в КМДА хочуть відсіяти всіх неугодних, а також розподілити бюджетні гроші, як їм вигідно.

"Тільки в 2017-му ми провели рейди по точках продажу наркотиків, "Наливайко", припиняли розпивання алкоголю на дитячих майданчиках, допомагали боротися з хуліганами, а "Муніципальна варта" діяла лише на папері. Тепер же нас, виходить, хочуть зробити поза законом ", - обурюється активіст.

У той же час в Київраді кажуть, що псевдоформування часто займаються сумнівною діяльністю. Їх учасники проводять різні рейди і втручаються, наприклад, в будівельні конфлікти.

"Якісь організації ведуть боротьбу з нібито незаконним будівництвом, громлять "наливайки" та інше, прикриваючись різними посвідченнями. Потрібно розуміти, що здійснювати ці дії у них немає ніяких повноважень", - підтверджують експерти.

Як повідомляв портал "Знай.ua", раніше в Сумах українець відкрив стрілянину в центрі міста. У магазині між затриманим чоловіком і компанією людей виник конфлікт, який закінчився чотирма пострілами з пістолета. В ході стрілянини 31-річний та 49-річний чоловіки отримали тілесні ушкодження.