Українцям у Польщі стає дедалі страшніше жити – наші громадяни стають жертвами злочинів на національному ґрунті.

Так, Петро Тима, голова Об’єднання українців у Польщі, відзначає, що в суспільстві намагаються сформувати стійкий негативний імідж мігрантів, які приїхали з України.

За словами експерта, зараз українські мігранти живуть майже в кожному польському містечку. Часом навіть в таких, де раніше українців ніколи не було.

"Такі місцеві громади не готові до іншості. З іншого боку, з’явилися такі люди і спільноти, які намагаються сформувати свій політичний капітал на основі, власне, ворожості до мігрантів з України", – зазначає Тима.

Одночасно з цим спікер цивільних прав Адам Боднар каже, що тривожним сигналом є ще і зростання повних ненависті інтернет-коментарів, в яких згадують українців.

Популярні новини зараз
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

"На жаль, реакція з боку поліції і прокуратури не завжди є достатньою. Особливо, якщо мова йде про злочини, вчинені в Інтернеті, тобто про мову ненависті", – додав Боднар.

Відзначимо, за даними Управління у справах іноземців, число громадян України, які мають дозвіл на постійне або тимчасове перебування в Польщі, перевищила 150 тисяч. Це в три рази більше, ніж 2015 році. При цьому ці дані не охоплюють українців, які перебувають в Польщі на візовій основі.

Дивіться: історії заробітчан, які складно собі уявити

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, з якими проблемами стикаються українські заробітчани за кордоном. Українці виїжджають з країни в пошуках високих доходів, але знаходять соціальну незахищеність, безправ'я і навіть побої.

Нелегкий досвід та суцільне розчарування через зневагу до себе – з таким "багажем" дуже часто повертаються українці із Польщі. І це попри те, що влаштовуються на роботу за кордоном на законних підставах, отримують всі потрібні дозволи та були впевнені у чесності свого боса.

Так звані "рожеві окуляри" зникають одразу, варто лише кілька днів прожити на новому місці і практично без жодних прав, зате – з мільйоном нових, не легких обов'язків.