У Польщі кількість громадян, які відчувають антипатію до українців, значно перевищує кількість тих, хто проявляє симпатію.

Цю інформацію повідомила Європейська правда.

За даними польського Центру дослідження громадської думки (CBOS), кожен четвертий поляк симпатизує українцям (24%), тоді як антипатію відчувають 40 % опитаних.

Крім того, відомо, що ставлення погіршилось не тільки до українців, а й до німців і сьогодні є найгіршим за останні десять років.

Як говорять автори дослідження, якщо порівнювати з минулим роком, відношення поляків погіршилося практично до всіх націй, які включили в опитування.

Популярні новини зараз
Українцям пообіцяли зробити життя трохи простішим: понад 10 тис грн на людину 60-й День народження - не привід радіти: в Україні пенсіонерам повідомили погану новину Встановлення інвалідності буде проходити по новому: які документи готувати для МСЕК Старі сковорідки не доведеться викидати: як у домашніх умовах подарувати посуду друге життя
Показати ще

Полякам подобаються чехи, італійці, американці, британці, словаки та угорці. Найменше - росіяни, румуни і араби.

Аналіз дослідників показує, що ставлення до інших народів зумовлене перш за все рівнем освіти та розміром місця проживання. Респонденти, які були більш освіченими, висловлювали симпатію до інших народів. Випускники університетів теж відносно неохоче заявляли про антипатію.

Також відомо, що жителі великих міст були більш лояльними до інших народів.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua",прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що вважає дуже небезпечним для Європи проект "Північний потік - 2". Про це він сказав за підсумками зустрічі з главами урядів країн Балтії, передає "Польське радіо".

"Польща вперше за довгий час стала незалежною від "Газпрому", ми не тільки побудували наш СПГ-термінал в Свиноуйсці; ми маємо намір розширити його переробні потужності. Але ми також перебуваємо в процесі переговорів з Данією та Норвегією", - сказав Моравецький.

Також портал повідомляв про те, що прикордонна служба Польщі не рекомендує продовжувати термін дії експериментального пішохідного пункту перетину кордону "Угринів-Долгобичув", який спливає наприкінці червня.

Влада воєводства повідомила, що подала запит до Прикордонної служби про продовження роботи пішого пункту перетину на що отримала відмову.

Прикордонна служба Польщі у відповідь повідомила, що не рекомендує продовження дії пункту пропуску через відсутність умов, які гарантують безпеку людей, які перетинають кордон пішки.