Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що вважає дуже небезпечним для Європи проект "Північний потік - 2". Про це він сказав за підсумками зустрічі з главами урядів країн Балтії, передає "Польське радіо".

За його словами, всі учасники зустрічі погодилися, що "Північний потік-2" - це дуже небезпечний проект для цієї частини Європи".

Моравецький наголосив, що Польща і країни Балтії намагаються поглибити співпрацю у сфері транспорту газу і нафти.

"Польща вперше за довгий час стала незалежною від "Газпрому", ми не тільки побудували наш СПГ-термінал в Свиноуйсці; ми маємо намір розширити його переробні потужності. Але ми також перебуваємо в процесі переговорів з Данією та Норвегією", - сказав Моравецький.

Популярні новини зараз
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Як відомо, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Супротивники проекту - у тому числі Польща, країни Балтії та Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.

Уряд Німеччини підтримує будівництво газопроводу. Нещодавно канцлерка Ангела Меркель заявила, що проект слід розглядати з економічної, а не політичної точки зору.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", президент Петро Порошенко вважає, що будівництво російської газової труби "Північний потік-2" в Європу в обхід України загрожує енергетичній безпеці всього континенту. Про це глава держави сказав в інтерв'ю українським журналістам.

"Україна є повноцінним членом Енергетичного співтовариства. Ми намагаємося робити все можливе, в тому числі і брати участь у судових процесах, де ми разом з Польщею беремо участь, для демонстрації юридичних аргументів неможливості будівництва "Північного потоку-2", - зазначив Порошенко, відповідаючи на питання щодо будівництва "Північного потоку-2" і позиції ЄС, зокрема Німеччини.

Він зазначив, що після Стокгольмського арбітражу спілкувався з керівництвом Фінляндії та Швеції. Представники цих країн були нещодавно з візитами у Києві. Тема "Північного потоку-2" серед інших була під час телефонних переговорів Порошенка з віце-президентом США Майком Пенсом.