Українським банкам оголосили заборону на безпідставне тероризування громадян України за допомогою старих боргів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це пише UBR.
Розглядаючи справа №6-2891цс16, Верховний суд погодився визнавати переривання строків позовної давності тільки в одному випадку — якщо людина вносила платіж без примусу.
У всіх інших випадках, строки позовної давності не перериваються. Тобто банк може судитися за старим кредитом лише протягом 3 років з моменту неплатежу.
Історії з насильним стягненням боргів через довгі роки, останнім часом стають все більш поширеними. Найчастіше людина вже забув, що повинен був банку за, скажімо, картковим кредитом якусь суму (найчастіше невелику — до 1 тис. грн.), і давно покинув це фінустанова.
Але через роки, він, змінивши декілька робіт, потрапляє в цей же банк в новій якості — черговий роботодавець видає йому там зарплатну картку.
І працівник банку несподівано за паспортом нарывает в системі своєї фінустанови грішок з неповерненням кредитних. І ось тоді він відривається на повну котушку: нараховує на цю заборгованість всі пені і штрафи за пропущене десятиліття, і розмір боргу зростає до десятків тис. грн.
І як тільки людина отримує на нововыпущенную зарплату перший оклад, йому автоматично списують всю суму в рахунок погашення позики. Боржник отримує від банку дві смски поспіль — про зарахування коштів на рахунок та про їх списання.
Тільки коли людина звертається в банк, йому пояснюють, що запущено списання старого боргу, і він не скоро побачить свою першу зарплату на новому місці.
Проблему визнають і інші юристи, відзначаючи, що банкіри не гребують нічим.
Одночасно фінансисти почали переписувати свої типові договори, додаючи пункти, що суперечать чинному законодавству, порушують позовні терміни.
Юристи не радять людям терпіти, і рекомендують відразу йти в суд, як тільки банк став без дозволу списувати застарілі борги з рахунків.
Нагадаємо, нинішній осінній сезон в стінах Верховної Ради гучно проголосили "реформаторським", але що саме криється за цими змінами, які приймають народні обранці, і не українці ризикують виявитися всі разом у величезній борговій ямі замість очікуваного покращення?
Крім того, соціальні проблеми, викликані неефективною економічною політикою діючої влади, призводять до втрати Україною людського капіталу.
Дивіться сюжет про кредити
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", з'явився план з припинення міграції.