Фахівці підрахували, через корупцію на митниці Україна втрачає більше 4 мільярдів євро щороку. Про це повідомили в розслідуванні корупції на українській митниці, проведених німецьким виданням Süddeutsche Zeitung.

За словами видання, це більше однієї десятої всієї дохідної частини бюджету та в 2 рази більше тієї суми, яку Україна в 2018 році хоче отримати від Міжнародного валютного фонду, Євросоюзу та Світового банку.

Крім того, Süddeutsche Zeitung, спираючись на документи, митні і транспортні накладні, описує махінації, застосовування для відходу від податків.

Зокрема, на товари, які ввозять в країну, в процесі митної реєстрації змінюють маркування, наприклад, парасольки перетворюються у щітки або дзеркала.

Популярні новини зараз
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Таким чином, тільки на одній партії вантажу держава втрачає тисячі євро. Але головна проблема, за версією видання в тому, що в махінаціях на митниці беруть участь співробітники поліції, прокуратури та СБУ.

"Для нелегальних угод утворюються нові фірми, які контролюють люди з оточення співробітників митниці, прокуратури і офіцерів поліції", - пише видання.

Згідно з результатами проведеного PricewaterhouseCoopers (PwC) опитування, в 2018 році з випадками корупції і хабарництва зіткнулися 73% українських компаній - в порівнянні з 56% респондентами в 2016 році. При цьому в світі цей показник в середньому становить 25%.

Третина опитаних компаній в Україні заявили, що в останні два роки отримували пропозиції дати хабар. В цілому, майже половина респондентів вважає, що мала справу з економічними злочинами - на 5% більше, ніж два роки тому. За даними PwC, найпоширенішими з таких злочинів в Україні залишаються, поряд з корупцією і хабарами, незаконне привласнення активів (62% в 2016 році, 46% - в 2018 році) і шахрайство у сфері закупівель (25% і 33%).

Нагадаємо, 4 липня 2018 року керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький дав цікаве інтерв'ю одному з українських телеканалів.

Як повідомляв портал "Знай.uа", в Держбюро розслідувань відібрали перше 27 кандидатів на керівні посади. Цей новий правоохоронний орган займатиметься розслідуванням справ топ-корупціонерів, тобто тим, що зараз займається НАБУ.

Також "Знай.uа" писав, одеська митниця припинила процес оформлення закордонних вантажів. Відомо, що минулого тижня імпортні вантажі оформляли тільки компанії з так званим "білим" вантажем. Однак кількість даних вантажів досить невелика.