В Україні продовжують зростати ціни на продукти. Як не дивно, навіть овочі дорожчають, які з цілком зрозумілих сезонних обставин повинні зараз дешевшати. По суті, в травні 2018 року подорожчання торкнулося половини всіх продуктів широкого споживання. Прогнози експертів невтішні – в подальшому подорожчання продовжиться. Рости в ціні буде те, що дорожчати ніяк не повинно.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ травні різко подорожчала капуста – зростання цін становило в середньому 3,2 грн. Проте у зв'язку з сезонним зростанням виробництва подешевшали яйця. Цей показник є найбільш оптимістичними – ціна впала на 2,5 грн. Слід зазначити, що це тимчасове явище – незабаром яйця знову можуть почати дорожчати.
«Минулого місяця найбільше подорожчала капуста. Одну гривню за кілограм в ціні додала варена ковбаса. Морква подорожчала на 80 копійок, пшоно, морожена риба та яблука — 60 копійок. Додала в ціні 30 копійок на кілограмі сметана, 20 копійок — манна крупа, 10 копійок — хліб пшеничний з борошна вищого і першого сортів, хліб житній, макарони, борошно пшеничне, крупи ячні і молоко», — повідомив на своїй сторінці у Facebook директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.
Крім яєць, на думку Дорошенка, в Україні подешевшало сало, філе курки, гречка, м'які сири. Судячи по коментарям, думка читачыв Олексія Дорошенка сильно відрізняється від його власної.
За словами Дорошенка, також став відомий продукт, що більше за інших подорожчав у минулому році. У 2017 році в Україні подорожчали п'ять продуктів, серед яких улюблені ласощі українців - сало.
Він представив рейтинги продуктів, які найбільше подорожчали в поточному році в гривнях і в «відсотковому еквіваленті».
Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" хліб в Україні найближчим часом подорожчає на чверть. З нового сезону ціни на соціально значимий продукт зростуть на чверть. Хліб з нового врожаю стане дорожче на 20-25%.
Про це пише Politeka з посиланням на заяву Президента Асоціації фермерів і приватних землевласників України Івана Томича.
"В Україні хліб нового врожаю подорожчає мінімум на 20-25%. Наше зерно є експортною продукцією. Його вартість прив'язується до імпортної. На жаль, імпортна ціна на зерно дорожчає з року в рік. У середньому на 20%. Крім того, всі складові хліба за рік дорожчають на 20-25%. Зокрема, паливо і мінеральні добрива. Також дорожчають енергоносії. Випічка хліба стає більш витратною",- сказав Томич.