Велика частина українців (60%) негативно ставляться до проведення акцій протесту в Україні. Однак, 9,2% проявили готовність до особистої участі в новому Майдані.

Про це інформує "РІА Новини", посилаючись на заяву директора Соціологічної групою "Рейтинг" Олексія Антиповича.

Відомо, що раніше соціологічна група озвучила президентські рейтинги українських політиків. Виявилося, що за чинного президента Петра Порошенка готові проголосувати лише 16% українців.

Загальноукраїнське дослідження провели чотири соціологічні компанії: Центр соціальних і маркетингових досліджень "Соціс", Київський міжнародний інститут соціології, соціологічна група "Рейтинг" та Центр Разумкова за підтримки Комітету виборців України.

"Чи підтримуєте ви особисто проведення в Україні масових протестних акцій, нового Майдану — питання актуальне у світлі річниці; 60% опитаних сказали, що не підтримують. При цьому 23% підтримують, але брати участь в них не будуть; 9,2% готові особисто брати участь в новому Майдані", — сказав Антипович.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Одна квитанція "поважчає" на 150 грн: як в Україні зміняться тарифи на світло, газ та воду Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно Показники лічильника стануть недійсними: споживачів застерегли від неприємностей з платіжками
Показати ще

За його словами, про стабільність в Україні говорять тільки 6% опитаних респондентів; майже 70% українців говорять про напружену ситуацію в таборі, кожен п'ятий (21,9%) оцінюю її як вибухонебезпечну.

Згідно з даними опитування, більшість українців готові висловлювати протестну активність у вигляді участі у виборах (58.9%), підписання різних петицій та звернень (26,7%).

"Тривожний показник — близько 3% готові взяти зброю в руки, це з приводу протестної активності", — зазначив Антипович.

При цьому він уточнив, що висловлювати протест в основному готові люди з вищою освітою і хорошим матеріальним становищем.

Опитування проводилося методом особистого інтерв'ю за місцем проживання. З 28 жовтня по 14 листопада 2017 року було опитано 20 тисяч респондентів у всіх областях України за винятком Донецької і Луганської областей.

Нагадаємо, День гідності і свободи, безсумнівно, одне з найважливіших свят в Україні. Тому не дивно, що 21 листопада щорічно проходить чимало заходів. Але, події, завдяки яким ми відзначаємо День гідності і свободи не тільки цікаві, але і трагічні.

Крім того, українська співачка Руслана Лижичко заявила в ефірі програми "Свобода слова", що сьогодні Україні не потрібна українізація.

Дивіться сюжет про Майдан

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", політик пояснив українцям, хто оживив режим Януковича після Майдану.