Столична влада вирішила, що життя в місті обходиться "простим смертним" занадто дешево і ввели новий податок.

Як повідомляє портал Рoliteka, київські чиновники підвищили коефіцієнт грошової оцінки землі з 2,5 до 3. Це потягне за собою підвищення земельного податку для фізичних і юридичних осіб, які раніше не оформили документи. Зростання податку вплине на вартість комуналки для членів ОСББ та ЖБК, а також подорожчання товарів і послуг малого бізнесу.



Найбільш "крайніми" стануть кияни, тобто, саме вони платитимуть до міського бюджету більше за всіх: це стосується кожного, хто мешкає в будинках ОСББ і ЖБК. Серед всіх об'єднань і кооперативів право на землю під своїми будинками узаконило всього близько 5%. За словами експерта, землю не можуть оформити, бо уряд з 2015 року так і не визначився з процедурою оформлення соток під багатоквартирними житловими будинками, як того вимагає законодавство.

"Через непрацююче законодавство землю потрібно оформляти роками за старою схемою, втрачаючи багато грошей і часу. Нову спрощену процедуру Кабмін так і не затвердив. Якщо нам доведеться платити більше за землю, то більше змушені будуть платити і мешканці за утримання прибудинкової території", - пояснює експерт. Також він зазначив, що люди навряд чи мовчки погодяться на збільшення податку: або не за горами протести, або банальне ігнорування оплати земельного податку.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Показати ще


"При старих ставках з однієї багатоповерхівки збирали 15-20 тис. грн земельного податку на рік, що відлякувало потенційних творців ОСББ. Зараз доведеться платити ще більше - на 20-30%", - порівнює він. Вдарить підвищення ставок по малому бізнесу і кишенях киян і з іншого боку: в зв'язку з підвищенням податку підвищаться ціни в невеликих ТРЦ, на ринках і в магазинах.

"Майже вся торгівля ведеться на неоформленій землі, чия оцінка за останній час і так зросла. Якщо коефіцієнт піднімуть, то додаткові витрати доведеться включати в ціну товарів, якось компенсувати втрати. Особливо це торкнеться підприємців, що реалізовують товари широкого споживання, продукти харчування" , резюмував експерт.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що укранцам приготували ще один тарифний сюрприз.