Взаємовідносини між лікарем і пацієнтом будуть регулюватися порядком надання первинної медичної допомоги. Тепер спілкування між ним та пацієнтами може проходити по телефону, а необхідність візиту додому залишається на розсуд медика. Про те, кому і в яких випадках телефонувати, розповів лікар, експерт Громадської Ради при МОЗ України Євген Гончар, - пише Обозреватель.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Взаємини між лікарем і пацієнтом будуть регулюватися порядком надання первинної медичної допомоги. Він зараз перебуває на громадському обговоренні на сайті Міністерства охорони здоров'я, - каже Гончар. - На даний момент там зазначено, що рішення про надання медичної допомоги на дому приймається лікарем на його розсуд. Тобто, якщо він вважає за потрібне - він приходить додому, не вважає - не приходить".
Кому дзвонити, викликаючи лікаря, визначить конкретний медичний заклад - безпосередньо спеціалісту, медсестрі або в реєстратуру, зазначає він. Номери телефонів будуть вказані в декларації лікаря і пацієнта.
По телефону лікар може повідомити, що його візит додому недоцільний, дати рекомендації про те, чи варто пацієнтові самостійно звернутися за медичною допомогою, або дати практичну консультацію.
"Вибір йде не між візитом в амбулаторію або візитом до пацієнта додому. Ще один можливий варіант – телефонна консультація", - зазначає він.
При цьому, лікаря в цьому питанні ніхто не контролює, каже експерт. Однак, якщо пацієнту потрібна термінова медична допомога, то звертатися потрібно в "швидку", а не до сімейного лікаря - він обмежений у засобах надання допомоги при візиті додому, підкреслює він.
За словами Гончара, викликати лікаря доцільно тільки в тому випадку, якщо пацієнт не може до нього дійти сам фізично – наприклад, відноситься до маломобільної групи населення. В іншому випадку необхідно звернутися в медичний заклад самостійно, або викликати "швидку", якщо екстрена ситуація.
Дивіться: "Медреформа в Україні: що потрібно знати"
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що медреформа довела українців до сказу. Міністерство охорони здоров'я скасувало звичну книгу запису виклику лікарів і ввело нову модель виклику лікаря додому. Як сказано на сторінці МОЗ у Фейсбуку, відтепер лікар може не приходити до пацієнта, якщо його візит не є обов'язковим.