Сьогодні, 14 сячня, християни святкують Обрізання Господнє. Пропонуємо ознайомитись з народними прикметами та дізнатись, чого не можна робити на це свято.

Згідно з народними прикметами, в це свято не можна давати і брати в борг, стригтися, займатися важкою роботою і лихословити. Вважається, що святкування Обрізання Господнього встановив Святий Василій Великий.

Згідно з Євангелієм, на восьмий день після народження Ісус Христос пройшов обряд обрізання за приписом старозавітного закону ізраїльського народу. Цей ритуал був встановлений за часів праотця Авраама для всіх немовлят чоловічої статі. Для іудеїв він визначав приналежність до богообраного народу.

Обряд обрізання полягає у відсіканні крайньої плоті у чоловіків. Знак обрізання (крайня плоть) залишався на все життя.

Примітно, що, за непідтвердженими даними, спочатку крайня плоть Ісуса перебувала в Римі, але потім була нібито викрадена. З того часу цілий ряд парафій в Західній і Південній Європі заявляли про те, що саме у них знаходиться священна реліквія.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Пізніше у християн обряд обрізання перетворився в інший обряд - Хрещення, тобто обрізання не рукотворне, а духовне.

Вважається, що без духовного обрізання християнин не може потрапити в Царство Боже.

Дивіться: як святкують Обрізання Господнє

Портал "Знай.ua" зібрав найцікавіші події сьогоднішнього дня, щоб ви знали, яке свято 14 січня.